Już wkrótce, bo dokładnie 17 listopada, swoją premierę będzie mieć druga część serialu animowanego „Kajko i Kokosz”. Tym razem pojawi się 9 odcinków, z których każdy trwa 13 minut. W obsadzie nowego sezonu pojawiły się gwiazdy polskiego kina. Wiemy także, że trzecia część serialu, złożona z 12 epizodów, zadebiutuje w 2022 roku. Natomiast światowa premiera pierwszej oraz drugiej części odbędzie się na Netflixie 1 grudnia. Serial będzie dostępny dla widzów w co najmniej 16 wersjach językowych.


Janusz Christa jest uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich twórców komiksowych. Był mistrzem narracji – wykreował bohaterów rozpoznawanych przez miliony czytelników. Stworzył blisko pięć tysięcy pasków, kilkaset plansz i ilustracji. Wykreowani przez Janusza Christę Kajko i Kokosz są częścią polskiej kultury nie tylko za sprawą albumów komiksowych. W ostatnich latach bohaterowie Ci stają się coraz bardziej popularni, również wśród najmłodszych. Na polskim rynku właśnie pojawiła się Złota kolekcja „Kajko i Kokosz” z okazji 50-lecia powstania serii, a także naturalne kosmetyki dla dzieci, w planach jest także seria gier. Po serialu animowanym na Netflixie i premierze musicalu dzielni woje ruszają na podbój nowego rynku. Co wiemy na temat kontynuacji serialu?

Kultowy komiks w formie animacji Netflixa

Serial „Kajko i Kokosz”, bazujący na kultowych komiksach Janusza Christy, to pierwsza polska animowana produkcja Netflixa. Za realizację odpowiada rodzima wytwórnia EGo Film, a w zespole artystycznym znajdują się uznani twórcy. Czy kreskówka okaże się międzynarodowym sukcesem? A może spektakularnym rozczarowaniem? Postanowiłem sprawdzić, co na ten temat sądzą polscy znawcy komiksu. Tymczasem jeszcze tej jesieni na rynku pojawi się kontynuacja, w której wystąpią gwiazdy polskiego kina.

Stuhr, Janda, Seweryn, Lubaszenko w obsadzie serialu

W obsadzie poza aktorami znanymi z pierwszej części wystąpią Krystyna Janda (Dyrektorka Szkoły Latania), Brodka (Kaprylda), Anna Cieślak (Kapłanka Porewita), a także Jerzy Stuhr (Dziad Borowy), Andrzej Seweryn (Wielki Kapłan) oraz Olaf Lubaszenko (Ramparam). W rolach głównych wracają: Artur Pontek (Kajko), Michał Piela (Kokosz), Jarosław Boberek (Mirmił), Anna Apostolakis (Lubawa), Agata Kulesza (Jaga), Jan Aleksandrowicz-Krasko (Łamignat), Grzegorz Pawlak (Hegemon), Jacek Kopczyński (Kapral), Abelard Giza (Oferma), Krzysztof Zalewski (Wit), Eryk Lubos (Rodrus) oraz Maciej Kosmala (Miluś).

Warto zaznaczyć, że do grona twórców dołączyli w drugim sezonie Marta Stróżycka odpowiedzialna za reżyserię odcinka Nawiedzony Gród oraz Aliaksandr Sasha Kanavalau reżyser epizodów: Łaźnia oraz W dziczy. Nad reżyserią pozostałych odcinków czuwali Michał Śledziu Śledziński, Robert Jaszczurowski, Łukasz Kacprowicz oraz Marcin Wasilewski. Autorami scenariuszy do pierwszej i drugiej części są Maciej Kur i Rafał Skarżycki, a projektem głównych postaci zajmował się Sławomir Kiełbus. Jednak to nie koniec rewelacji.

Aurum Film stworzy zekranizuje komiks „Kajko i Kokosz”!

Wreszcie możemy potwierdzić, że w Aurum Film trwają prace nad scenariuszem filmu fabularnego „Kajko i Kokosz” – adaptacji kultowych komiksów Janusza Christy. Autorem tekstu jest Krzysztof Gureczny, który na swoim koncie ma m.in. scenariusze do filmu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” oraz serialu animowanego „Kacperiada”. Film wyreżyseruje zaś Mateusz Rakowicz, którego oczekiwany debiut fabularny „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. W oczekiwaniu na kinową produkcję warto jest natomiast sprawdzić komiksowe opowieści i oficjalne kontynuacje. A czy Kajko i Kokosz poradziliby sobie na zachodzie? O tym porozmawiałem z z Maciejem Kurem i Piotrem Bednarczykiem, twórcami nowych przygód „Kajka i Kokosza”!

Nie tylko „Kajko i Kokosz”, czyli dlaczego warto poznać inny duet stworzony przez Janusza Christę

Janusz Christa, jeden z najważniejszych autorów w historii komiksu, stworzył tysiące stron i bohaterów rozpoznawanych przez miliony czytelników. Za sprawą realizowanego przez Netflix pierwszego polskiego serialu animowanego – „Kajko i Kokosz” – twórczość Christy ma szansę dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców. Dlatego warto przypomnieć, że zanim powstały postaci Kajka i Kokosza, które przyniosły Autorowi największą sławę, stworzył on serię „Kajtek i Koko” – sensacyjno-przygodową opowieść, zgrabnie łączącą wątki kryminalne, sensacyjne i fantastyczne. W ostatniej części tego cyklu postanowił wysłać swoich bohaterów w kosmos i powstał z tej ekspedycji najdłuższy polski komiks, czyli „Kajtek i Koko w kosmosie”. Tymczasem komiksowe uniwersum już wkrótce zostanie rozwinięte o komputerowe i konsolowe gry

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here