Ależ wiadomość! Platforma streamingowa Netflix właśnie ogłosiła, że w 2021 roku premierę będzie miała ich pierwsza oryginalna polska animacja – tym tytułem zostanie „Kajko i Kokosz” zrealizowanych na podstawie kultowych komiksów Janusza Christy.


 


„Ten wybór był dla nas oczywisty. ‚Kajko i Kokosz’ to bardzo wartościowy element polskiej kultury i nasz rodzimy fenomen. Na komiksowych przygodach dzielnych wojów wychowały się całe pokolenia, dlatego też pracujemy nad serialem z ogromną ekscytacją. Cieszymy się, że w animacji kultowe postaci ożyją i nabiorą jeszcze większej wyrazistości. Jesteśmy przekonani, że za sprawą Netfliksa Kajka i Kokosza polubią też widzowie na świecie” – powiedział Łukasz Kłuskiewicz odpowiedzialny w Netfliksie za pozyskiwanie treści w regionie Europy Środkowej.

Reżyseria: Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau. Scenariusz: Maciej Kur, Rafał Skarżycki. Konsultacja scenariuszowa: Mike de Seve, Baboon Animation. Projekty postaci: Sławomir Kiełbus. Produkcja: EGoFILM. Gatunek: animacja 2D. Premiera 28 lutego o 9 rano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here