„Opowieść wigilijna”, jedna z najsłynniejszych książek w dziejach, już wkrótce doczeka się kolejnej adaptacji filmowej. Przedstawiciele platformy Netflix postanowili zrealizować pełnometrażową animację, której premiera nastąpi w grudniu tego roku. W sieci pojawiły się pierwsze grafiki promujące widowisko.

Opowiadanie Karola Dickensa nawiązujące do Wigilii Bożego Narodzenia po raz ukazało się 19 grudnia 1843 roku z ilustracjami Johna Leecha. O tym, że jest to historia ponadczasowa, świadczą liczne adaptacje. Słuchowiska radiowe, przedstawienia teatralne i operowe, balet, komiksy, musicale, a także ekranizacje. W tym między innymi filmy animowane „Opowieść wigilijna Flintstonów” czy „Opowieść wigilijna Myszki Miki”. Wkrótce doczekamy się nowej wersji, którą przygotowuje platforma Netflix.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z animacji „Scrooge: A Christmas Carol”. Będzie to oczywiście adaptacja świątecznego klasyku Dickensa. Luke Evans, znanych z takim filmów jak Piękna i Bestia oraz Hobbit, wcieli się w zgorzkniałego Ebenezera Scrooge’a, który nienawidzi świąt Bożego Narodzenia. W obsadzie głosowej są także Olivia Colman, Jessie Buckley, Johnny Flynn i Jonathan Pryce. Za reżyserię odpowiada Stephen Donnelly, który wcześniej zajmował się realizacją Monster High: Welcome to Monster High. Premiera „Scrooge: A Christmas Carol” jest przewidywana na grudzień 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here