„Rick i Morty” to kultowy serial dla dorosłych, która zyskuje na coraz większej popularności. Co więcej, na polskim rynku zaczęła się ukazywać kolejna seria komiksowa osadzona w uniwersum znanym z animacji Adult Swim. Jakie przygody czekają na zwariowany duet bohaterów? Czas rozpocząć międzygwiezdną podróż!


Komiksowe-animowane uniwersum „Rick i Morty”

Wielokrotnie nagradzany serial animowany „Rick i Morty” niedawno powrócił z kolejnym, piątym już sezonem, który w Polsce dostępny jest wyłącznie na platformie HBO GO. Wraz z premierą najnowszego sezonu do serwisu dodane zostaną także wszystkie poprzednie sezony. Uniwersum jest zresztą rozwijane o coraz to nowe projekty, na przykład komiksowe opowieści. Nadszedł czas, aby poznać kolejny rozdział szalonej historii.

„Rick i Morty idą do piekła”, czyli kontrolowane szaleństwo

Album specjalny o bardzo gorącej przygodzie doskonale nam znanych bohaterów – bekającego geniusza i jego marudnego wnuczka. No i w końcu do tego doszło: Rick i Morty trafiają do piekła – i nie mówimy o urzędzie skarbowym. Mówimy o ogniu, siarce i męce przez całą wieczność. Rick jak to Rick, widzi wyjście z tego bałaganu i ciągnie Morty’ego na koszmarną rozmowę z… kierownikiem.

Tyle że diabelska kraina rządzi się swoimi prawami, więc naukowe rozwiązania mogą się tam nie sprawdzić. Naszych popapranych bohaterów czeka cała seria – mniej lub bardziej odrażających – prób, nim zdadzą sobie sprawę, o co chodzi w tym chaosie… Ta historia to połączenie „Piekła” Dantego z „Życiem biurowym”, dlatego… naprawdę rozpęta się tu piekło!  Za scenariusz odpowiada Kanadyjczyk Ryan Ferrier („Criminy”, „Death Orb”, „Wojownicze żółwie ninja”), a za rysunki – argentyńska artystka Costanza Oroza.

Jaka będzie przyszłość serialu „Rick i Morty”? Atak klonów i kanoniczne wątki!

Pełnokrwiste anime, czyli „Samurai & Shogun”,  folklor, cyberpunk – bo też „Genocider”, fantastyczny antyk, żeby wspomnieć tylko krótkometrażówkę „Bounty”, kosmiczne odyseje i szalona akcja! „Rick i Morty” to serial, który gwarantuje wybuchową fabułę z popkulturowymi nawiązaniami. Czego możemy się spodziewać w przyszłości? Scenarzyści zastanawiają się nad coraz to nowymi pomysłami. Tymczasem warto zaznaczyć, że w planach jest zupełnie nowy serial osadzony w uniwersum.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here