Spider-Man to legendarny superbohater Marvela. Postać stworzona przez scenarzystę Stana Lee, rysownika Steve’a Ditko, a także Jacka Kirby’ego, pozostaje ikoną współczesnej popkultury. W komiksowym uniwersum pojawiają się coraz to nowe i zaskakujące wizje herosa. Poznajcie niezwykłą rzeczywistość zapisaną w albumie „Spidergedon”.


Multiwersum, a więc nowe oblicze Spider-Mana

Miles Morales po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka staje do walki z nikczemnym Kingpinem. Pomogą mu w tym Spider-Manowie z innych wymiarów. Zapewne pamiętacie fabularną podstawę animowanego hitu „Spider-Man Uniwersum”. Kinowy super-hit wytwórni Sony to wyjątkowa opowieść, która już wkrótce doczeka się kontynuacji. Tymczasem na polskim rynku wydawnictwo Egmont opublikowało komiks „Spidergedon” – historia również nawiązuje do koncepcji multiwersum.

„Spidergedon” – superbohaterowie Marvela na straży

Spider-Punk. Spider-Gwen. Miles Morales. Web-Slinger, Spidey z Dzikiego Zachodu. Oto bohaterowie, którzy wraz z innymi istotami obdarzonymi pajęczymi mocami raz jeszcze stawią czoło rodowi Dziedziczących. Te okrutne wampiry, karmiące się esencją Spider-Ludzi, uciekły z radioaktywnej planety i nie cofną się przed niczym, by się pożywić… oraz odzyskać nieśmiertelność.

Herosi i złoczyńcy – nowa koncepcja superbohaterów Marvela

Autorem tej opowieści jest między innymi Christos Gage, znany z serii „Amazing Spider-Man” i „The Superior Spider-Man”, a rysunki stworzyli Carlo Barberi („Thunderbolts”), Jorge Molina („A-Force”, „X-Men”) oraz inni artyści. Czy pajęczy herosi z całego multiwersum zdołają je pokonać, zanim będzie za późno? Czy Otto Octavius przypomni sobie, jak być bohaterem? Oto decydująca bitwa o los tysięcy światów i ich pajęczych obrońców! Trzymająca w napięciu, świetnie zrealizowana opowieść, która rzuca nowe światło na wszechświat superbohaterów Marvela.

Jaka będzie przyszłość Spider-Mana? Nowe komiksy i projekty animowane

Przedstawiciele wytwórni Disney, a także włodarze Marvela zapowiedzieli premiery niezwykle interesujących seriali animowanych. Powrócą mutanci z kultowej kreskówki „X-Men: Animated Series”, a także Spider-Man. Produkcją zajmie się Marvel Studios. W sieci pojawiła się oficjalna grafika promująca serial. Warto przypomnieć, że równocześnie trwają prace nad nowym filmem pełnometrażowym ze świata Pajączka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here