Magia opowieści, urok dawno zapomnianych historii – baśni, legend, podań. Istnieją książki, które pomimo upływu czasu nie tracą aktualności. Tytuły, które można poznawać z bardzo różnych perspektyw. Dzieła, które łącza pokolenia. Choćby „Opowieść wigilijna”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „W 80 dni dookoła świata” czy „Księga dżungli”. W światowym księgozbiorze znaleźć można zresztą zdecydowanie więcej przykładów. Co sprawia, że do niektórych tytułów wracamy tak chętnie?


Czy pamiętacie ukochane książki z Waszego dzieciństwa? Historie, przy których można było spędzać całe dnie, a pewnie także i noce? Mówi się o tym, że niektóre utwory, przekazywane z pokolenia na pokolenie, pozostają ponadczasowe, bo trafiają do bardzo różnych czytelników. Takimi opowieściami są zapewne animacja Disneya, ale nie tylko. Magia opowieści zapisana jest w klasyce literatury.

Klasyki polskiej oraz światowej literatury – książki w serii

Wydawnictwo Olesiejuk postanowiło rozwinąć serię Ilustrowana klasyka. Na styczeń zaplanowano w sumie premierę sześciu tytułów, w tym jeden zrealizowany w dwóch częściach. 12 stycznia ogłoszono premierę dwóch tomów Ani z Zielonego Wzgórza z ilustracjami Any Garcii, o których wspominano wcześniej, ale też między innymi:

  • Cudownej podróży Selmy Lagerlöf, il. Eluta Kidacka
  • Klechd sezamowych Bolesława Leśmiana, il. Maria Brzozowska
  • W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne, il. Lila Serafin
  • Wyboru nowel Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza, Marii Konopnickiej, il. Aleksandra Gołębiewska

Po książki zapraszamy na stronę światksiążki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here