Animowane filmy z legendarnej wytwórni Disneya potrafią łączyć całe pokolenia. „Król Lew”, „Alicja w Krainie Czarów”, „101 dalmatyńczyków”, „Aladyn” czy „Piękna i Bestia” to niezapomniane historie. Książkowe wersje kultowych bajek, które na polskim rynku ukazały się za sprawą starań Wydawnictwa Olesiejuk, to propozycja zarówno dla nowych fanów, jak również wielbicieli kultowych bajek. Dlaczego? Oto 5 głównych powodów.


  1. Przyjaźń, miłość, dorastanie – bajki o emocjach

Niezwykłe przyjaźnie bohaterów, wyprawy w nieznane, nadnaturalne moce, a wreszcie – prawdziwe przygody! Bohaterowie z kultowych animacji, choćby Myszka Miki, Kaczor Donald, Pocahontas czy Aladyn, stawali przed ekscytującymi wyzwaniami. Dzięki nim dzieci miały okazję, aby poznać świat emocji. Czym jest poświęcenie w imię przyjaźni? Jak zdefiniować prawdziwą miłość? „Moje pierwsze bajki o przygodach” czy „Moje pierwsze bajki o przyjaźni” to doskonała lekcja dla najmłodszych, jak również ich rodziców. Bo bajki o emocjach to naprawdę cenna lekcja.

2. Książki, które możesz czytać wspólnie z dziećmi

A skoro emocje, to też wspólna lektura. Czytanie na dobranoc to wspaniała chwila dla rodziców i dzieci. Urocza historyjka opowiadająca o przygodach Mikiego – jednego z ulubionych dziecięcych bohaterów – zabierze maluchy do krainy kolorowych snów. Historia Simby z „Króla Lwa”, tajemnice zapisane w „Księgi dżungli” czy cudowne historie „Kubusia i przyjaciół” to dowód na to, że niektóre książki można czytać wspólnie z dzieciakami. „Moje pierwsze bajki do przytulania” to propozycja, którą można ponownie zadedykować dla milusińskich i rodziców.

3. Moc nostalgii – przywołaj najpiękniejsze wspomnienia

Przemiana Arielki z „Małej Syrenki”, podwodna podróż bohaterów „Gdzie jest Nemo”, pasjonująca pogoń w „101 dalmatyńczykach”, walki i orientalna podróż w „Mulan” – niektóre sceny z kultowych animacji na trwałe zapisały się w pamięci fanów. Lektura książek to idealna sposobność, aby nawiązać jeszcze lepszą relację z dziećmi, natomiast nie tylko. Bajki Disneya zawierają w sobie niezwykłą moc nostalgii. Czasami warto przywołać najpiękniejsze wspomnienia z animacji naszego dzieciństwa.

4. Początek przygody dla nowych pokoleń czytelników

Każde pokolenie posiada swoich bohaterów. Wiedzą to fani „Toy Story”, serii filmów animowanych, w których motywem przewodnim jest między innymi dorastanie. Zmieniamy się wraz z upływem czasu, poznajemy coraz to nowe historie – odkrywamy kolejne tajemnice zapisane w księdze życia. Przekonują o tym na przykład bohaterki albumu „Moje pierwsze bajki o księżniczkach”, postacie z książeczki „Moja bajkowa dobranocka”, a także superbohaterowie Marvela, których możemy poznać za sprawą kreskówek i ilustrowanych książeczek.

5. Historie nie tylko dla fanów animacji

Oczywiście wszystkie książki są dedykowane przede wszystkim fanom filmów i seriali animowanych, jednak lektura powinna spodobać się również fanom komiksów, baśni i książek spod znaku fantastyki. Idealnym przykładem jest tutaj album „Najpiękniejsze opowieści” – to kolekcja dwunastu opowiastek o przygodach ulubionych bajkowych bohaterek to niezbędna pozycja w każdej domowej biblioteczce. Sięgaj po niego w ciągu dnia, by przegonić nudę lub wieczorem, by przywołać kolorowe sny.

Za egzemplarze książek serdeczne podziękowania dla Wydawnictwa Olesiejuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here