Niezwykłe przyjaźnie, wyprawy w nieznane, nadnaturalne moce, a wreszcie – prawdziwe przygody! „Moje pierwsze bajki o przygodach – Disney/Pixar”, czyli nowa propozycja wydawnictwa Olesiejuk, to bogato i pięknie ilustrowana książka dedykowana dla najmłodszych czytelników. Bohaterowie z kultowych animacji zyskali zupełnie nowe życie. A to dopiero początek propozycji oficyny, która przygotowała również albumy ze świata Marvela i uniwersum „Gwiezdnych wojen”.


„Gdzie jest Nemo” – przygoda w morskich głębinach

Wielka Rafa Koralowa. Mały Nemo, urocza rybka z gatunku błazenków, zostaje schwytana przez nurka. Zagubiona trafia wprost do akwarium w gabinecie dentystycznym w Sydney. Na ratunek rusza jej ojciec Marlin oraz Dory. Przygoda rozgrywająca się w morskich głębinach jest zaskakująca, niezwykle dynamiczna i wzruszająca. Rodzinna miłość daje wyjątkową moc, dzięki której można pokonywać nawet najbardziej wymagające wyzwania. Co ciekawe, wytwórnia Disney/Pixar zdecydowała się również na realizację filmowej kontynuacji hitu sprzed lat, czyli „Gdzie jest Dory”.

„Potwory i spółka” – nietypowa współpraca

Monstra muszą straszyć dzieci – taka ich prasa, to jasne. Jednak czym właściwie jest ta emocja? James P. Sullivan oraz Mike Wazowski to duet potworów, głównych bohaterów animacji „Potwory i spółka”. Pewnego razu na ich drodze pojawia się dziewczynka imieniem Boo. Wyjątkowa urocza i odważna niewiasta, która okazuje się prawdziwym skarbem dla dwójki przyjaciół. Szczególny rodzaj przyjaźni sprawdza się zwłaszcza za sprawą bardzo nietypowej współpracy. A warto nadmienić, że już wkrótce doczekamy się serialu animowanego osadzonego w tym świecie!

„Iniemamocni” – rodzina prawdziwych superbohaterów

Chyba każdy z nas chciał kiedyś wcielić się w rolę superbohatera. Być silnym jak Herkules, zyskać moc niewidzialności czy olbrzymią szybkość. „Iniemamocni” to rodzina prawdziwych superherosów. Wychowanie dzieci wymaga szczególnej mocy, o czym przekonuje się Bob i Helen. Kochające małżeństwo musi zmierzyć się z nikczemnym Syndromem, złoczyńcą, który chce udowodnić swoją potęgę. Pasjonująca i wzruszająca historia o nadzwyczajnej rodzince.

„Odlot” – tropikalna wyprawa w nieznane

Carl Fredricksen, emerytowany sprzedawca balonów, wyrusza w cudowną podróż – za pomocą setek balonów przekształca swój dom w wielki pojazd powietrzny. Jego celem jest Ameryka Południowa. Przypadkowo na pokładzie pojawia się nieplanowany gość, ośmioletni skaut Rusell. Ich wspólna przygoda to wyprawa w nieznane. Tropikalna przyroda, niespotykane zwierzęta, a wreszcie walka z przeciwnościami losu. To wspaniała historia, która mówi o miłości, dojrzewaniu, przyjaźni, a także o tym, że marzenia można spełniać w każdym wieku.

„Toy Story 3” – moc wielkiej przyjaźni

Co to znaczy, że dorastamy? Czy naszymi wspomnieniami z dzieciństwa powinniśmy dzielić się z innymi? Gdy Andy, chłopak, którego poznaliśmy w pierwszej części „Toy Story”, wybiera się na studia, staje przed niemałym problemem. Co zrobić z zabawkami? Żyjące maskotki, dinozaury, roboty i kowboje muszą zmierzyć się z przeznaczeniem. Znów zobaczycie Chudego, Buzza Astrala i wszystkie zabawki znane z poprzednich części. To zaskakująca, przewrotna i bardzo mądra historia o dorastaniu, dzieciństwie, a także dowód na moc wielkiej przyjaźni. Przy okazji warto obejrzeć najnowszą część, czyli oscarowy film „Toy Story 4”.

„Ratatuj” – kulinarne przygody zwierząt i ludzi

Sympatyczny szczurek imieniem Remy marzy o karierze kucharza. Pewnego dnia trafia do ekskluzywnej paryskiej restauracji. Jednak sztuka to naprawdę niełatwa. Zmuszony do wyboru między oczekiwaniami rodziny a kulinarnym powołaniem, Remy wplątuje się w ciąg nieoczekiwanych wydarzeń i wraz z nowym przyjacielem Linguinim wywraca gastronomiczny świat do góry nogami. Dowcipna, niepozbawiona uroku propozycja dla wszystkich, którzy kochają zaskakujące zwroty akcji i ciepłe, rodzinne opowieści.

Za egzemplarz książki serdeczne podziękowania dla wydawnictwa Olesiejuk

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here