Z początkiem stycznia jedno z największych wydawnictw w Polsce rozpoczęło współpracę z Disney Polska, w ramach której będzie wydawcą książek z licencjami Disney, Lucasfilm i Marvel. Tym samym Disney staje się jednym z głównych partnerów licencyjnych Wydawnictwa Olesiejuk.


Historia dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Zgodnie z zapowiedziami w ramach oferty Wydawnictwa Olesiejuk można się spodziewać   publikacji skierowanych zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych. Dla młodszych czytelników będzie to szeroka oferta krótkich i długich fabuł, bogato ilustrowanych opowiadań i bajek, a także książki z naklejkami i książeczki kartonowe. Nowości będą ukazywały się regularnie. Wśród tytułów nie zabraknie tych towarzyszących premierom kinowym, telewizyjnym oraz rocznicom ważnych wydarzeń związanych ze światem Disneya (np. w tym roku obchodzimy 95-lecie urodzin Kubusia). Wydawnictwo będzie również chciało trafić z ofertą do nastoletnich czytelników. Planuje dla nich specjalne serie wyjątkowych (niekiedy mrocznych) opowiadań i powieści. Nowy wydawca zapowiada, że nie zapomni też o czytelnikach dorosłych – przygotowuje dla nich zarówno powieści czy encyklopedie, jak i albumy kolekcjonerskie.’

„Nasze licencje Disney, Lucasfilm i Marvel niezmiennie cieszą się olbrzymią popularnością wśród fanów, którzy wyczekują kolejnych nowości wydawniczych. Dlatego bardzo cieszymy się, że dzięki współpracy z Wydawnictwem Olesiejuk już niebawem na polskim rynku pojawią się kolejne fascynujące publikacje, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie” – mówi Katarzyna Łukaszuk-Łazęcka, szefowa Działu Wydawnictw w The Walt Disney Company na Europę Środkową i Wschodnią, Rosję i CIS (Wspólnota Niepodległych Państw). „Książki z historiami takich postaci, jak: Myszka Miki, Kubuś, Księżniczki, Zygzak czy Anna, Elsa i Olaf bawią, wzruszają i uczą wielu cennych wartości. Już wkrótce dołączą do nich bohaterowie nowych filmów czy seriali telewizyjnych, którzy, na kartach książek wydanych przez Wydawnictwo Olesiejuk, zachwycą czytelników zarówno tych młodszych, jak i bardziej dojrzałych”.

Fanów Marvela z pewnością ucieszy wiadomość, iż nowy wydawca planuje książki zarówno  z historiami dla dzieci, książki aktywizujące czy z naklejkami, jak i długo oczekiwane powieści dla starszych oraz dorosłych czytelników, a także albumy.

„Gwiezdne wojny” – mitologia dla fanów

Miłośnikom uniwersum Gwiezdnych Wojen wydawnictwo zapewni kontynuację dotychczasowych popularnych serii książek zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców, a także rozwinie ofertę o zupełnie nowe projekty z tego świata, w tym „The High Republic” i „Mandalorian”. W planach wydawnictwa są także książki inspirowane produkcjami platformy streamingowej Disney+.

Pierwsze publikacje pojawią się pod koniec kwietnia 2021 roku. Wyłącznym dystrybutorem książek będzie Dressler Dublin sp. z o.o. – największa w Polsce hurtownia książek.

„Bazując na wieloletnim doświadczeniu, planujemy szeroką sprzedaż” – mówi Jacek Olesiejuk, prezes firmy Dressler Dublin. „Chcemy, aby każdy czytelnik w Polsce miał dostęp do pełnej oferty, wydanej w ramach współpracy wydawnictwa z Disney Polska. Książki od kwietnia dostępne będą w marketach i hipermarketach, np. w Biedronce czy Carrefourze, w sieci księgarń, w tym sieci Księgarnie Świat Książki, Empik oraz w sklepach internetowych, m.in. swiatksiazki.pl czy bonito.pl”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here