Czy wiecie, że Fred, Barney, Betty i Wilma już wkrótce wrócą w nowej wersji serialu „Flinstonowie”? Wytwórnia Warner Bros nawiązała współpracę z Brownstone Productions Elizabeth Banks oraz FOX Entertainment w celu realizacji animacji dla dorosłych. Tymczasem WarnerMedia rewitalizuje jedną z najbardziej legendarnych marek w historii animacji – Hanna-Barbera Studios Europe.


Prehistoryczna rozrywka

Flintstonowie to kultowi bohaterowie serialu, który pierwotnie w Polsce znany był pod tytułem „Między nami jaskiniowcami”. Serial jest oparty na sitcomie „The Honeymooners” – pierwowzorze polskich „Miodowych lat”. Akcja kreskówki toczy się w prehistorycznym mieście o nazwie Skalisko. Głównymi bohaterami są członkowie rodziny Flintstonów – Fred, pracownik kamieniołomu, jego żona Wilma, córka Pebbles, ich „psozaur” Dino, a także rodziny Rubble’ów – Barney, Betty, ich syn Bamm-Bamm oraz ich „hopagur” o imieniu Hoppy.

Warto odnotować, że „Flinstonowie” to prawdopodobnie pierwszy w historii serial animowany, w którym ukazano narodziny dziecka. Okazuje się, że na samym początku Fredowi i Wilmie miał urodzić się chłopak, jednak szef ówczesnego marketingu przekonał, że na rynku lepiej sprzedają się lalki z dziewczynkami, więc ostatecznie… w prehistorycznym świecie pojawiła się Phoebe. Najnowszy serial animowany bynajmniej nie będzie jednak skierowany dla najmłodszych.

Jaskinowcy powracają! „Flinstonowie” w serialu dla dorosłych

Akcja serialu animowanego „Bedrock” będzie się rozgrywać 20 lat po wydarzeniach z kultowego pierwotnego serialu. Fred Flintstone jest już u progu emerytury, a dwudziestokilkuletnia Pebbles rozpoczyna własną karierę. Epoka kamienia łupanego ustępuje miejsca błyszczącej i oświeconej nowej epoce brązu, dla mieszkańców Bedrock ta ewolucja będzie ciężka do przetrawienia.

„Na długo przed Simpsonami i Griffinami i Quahog, w prehistorycznym świecie rządzili Flintstonowie zamieszkujący Bedrock. Ich wpływ na świat animacji jest niezaprzeczalny, a pomysł dostosowania go do dzisiejszej widowni jest prawdziwym wyzwaniem, na którego realizację czekamy” – napisał w oświadczeniu Michael Thorn, szef telewizji FOX. Producentką projektu jest znana reżyserka i aktorka Elizabeth Banks, która również użyczy głosu Pebbles Flinstone. Czekamy na datę premiery i kolejne szczegóły widowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here