Znacie „League of Legends”? Ciesząca się olbrzymią popularnością gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), wyprodukowana przez studio Riot Games. Akcja „League of Legends” została osadzona w fantastycznym świecie Valoran, którym przez wieki targały krwawe wojny. Platforma Netflix postanowiła zrealizować serial animowanym w kultowym uniwersum.


„League of Legends” – zapowiedź serialu animowanego

„League of Legends” to prawdopodobnie jedna z najbardziej popularnych gier sieciowych na świecie. Kultowy tytuł został zrealizowany w 2009 roku na bazie modyfikacji „Defense of the Ancients” (DotA) do gry „Warcraft III: The Frozen Throne”. Z kolei w ubiegłym roku na ceremonii otwarcia gamescom, mieliśmy okazję, aby zobaczyć pierwszy odcinek serialu „World of Warcraft Afterlives”, który jest wprowadzeniem graczy w historię „Shadowlands”.

Twórcy gry „League of Legends” przedstawiają nowy serial animowany pod tytułem „Arcane”. To osadzona w utopijnym regionie Piltover i pogrążonej w mroku dzielnicy Zaun historia o początkach dwóch legendarnych bohaterek League — i o sile, która je rozdzieli. Co ciekawe, produkcja „Arcane” zapowiedziana została podczas obchodów 10. rocznicy „League of Legends”. Za powstanie serialu odpowiada Riot Games we współpracy z Fortiche Productions. Zobaczcie oficjalną zapowiedź widowiska.

Wirtualna rozrywka platformy Netflix

Amerykański gigant medialny planuje realizację nowych seriali animowanych osadzonych w uniwersum znanych z gier. Okazuje się, że aktualnie trwają prace nad serialem „Tomb Raider”! Ciekawie zapowiada się także produkcja w uniwersum science-fiction Terminatora. Warto podkreślić, że Netflix zrealizował również między innymi aktorską wersję komiksowej „Enoli Holmes”, „Pacific Rim” czy „Godzillę”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here