„Światło Jedi”, książka spisana piórem Charlesa Soule’a jest rozpoczęciem „Wielkiej Republiki”, nowej ery w kanonie „Star Wars”. Akcja powieści została osadzona na ponad 200 lat przed wydarzeniami, które znamy z filmu „Mroczne widmo”. Jeśli weźmiemy pod uwagę kosmiczną mitologię „Star Wars”, to mówimy tutaj prawdopodobnie o jednej z najważniejszych powieści ostatnich lat.


Nieznane oblicze „Star Wars”, czyli „Światło Jedi”

„Światło Jedi” to pierwszy tom powieści dla dorosłych, a równocześnie pierwszy tytuł ze świata Wielkiej Republiki. Przenosimy się do nieznanego oblicza Star Wars – prawdziwie złotej ery w dziejach całej galaktyki. Nieustraszeni zwiadowcy, użytkownicy mocy, wciąż poszerzają terytorium Republiki aż do najodleglejszych gwiazd. Rycerze z Zakonu Jedi są obrońcami, którzy przynoszą wszystkim mieszkańcom zjednoczonych planet. W planach Kanclerz Sol znajduje się natomiast wybudowanie wielkiej stacji kosmicznej, która przyniesie nadzieję mieszkańcom z krańców galaktyki. Bo na horyzoncie czai się niebezpieczeństwo. Tym razem zło reprezentowane jest przez Nihilów – rasę brutalnych, dzikich maruderów, którzy pochodzą z Zewnętrznych Rubieży.

Nowi bohaterowie dawnej epoki – Wielka Republika

Na długo przed nastaniem Najwyższego Porządku, przed Imperium i Wojnami klonów… Jedi oświetlali galaktyce drogę w Wielkiej Republice. I to właśnie rycerze zakonu są prawdziwymi bohaterami książki „Światło Jedi”. Charles Soule zadbał o to, aby zarysować różnorodny świat – użytkownicy mocy wywodzą się z różnych ras, dysponują odmiennym sposobem patrzenia na Wielką Republikę, określoną wrażliwością, która nie jest bez znaczenia w ostatecznym konflikcie. Amerykański twórca urzeczywistnił niezwykle barwne uniwersum. Widać to choćby po górzystej planecie Elphrona, gdzie zapisano kluczowe sekwencje dla wiodących bohaterów – Bella Zettifara oraz Lodena Greatstorma.

„Star Wars. Wielka Republika. Światło Jedi” – nieznana, ale wielka moc

Uniwersum „Star Wars” to kosmiczna baśń, która jest opowiadana od wielu dekad. Wielka Republika”, czyli zupełnie nowy projekt w mitologii, stanowi niezwykle intrygujący początek wielkiej przygody. „Star Wars. Wielka Republika. Światło Jedi” to obraz różnych światów prosperujących pod oświeconym przywództwem senatu, gdzie panuje pokój, zaprowadzony dzięki mądrości i sile członków znamienitego zakonu użytkowników Mocy, zwanych Jedi. Ale to dopiero początek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here