„Dragon Ball” powraca! Legendarna seria już wkrótce doczeka się kolejnego rozdziału. Przedstawiciele studia Toei Animation oficjalnie ogłosili, że już w 2022 roku do japońskich kin wejdzie nowy film anime „Dragon Ball Super”. Jednym z ostatnich projektów w uniwersum był „Dragon Ball Broly”.


„Dragon Ball Supernowy film w uniwersum

Nie wiadomo, czy zapowiedziany film anime będzie stanowił ekranizację dalszych rozdziałów mangi Dragon Ball Super, czy przedstawi kompletnie oryginalną historię Za scenariusz, a także projekty postaci odpowiedzialny będzie Akira Toriyama, czyli oryginalny autor mangi „Dragon Ball”, która stanowi jedną z najpopularniejszych franczyz światowej fantastyki.

„Realizujemy pierwszy film od czasu „Dragon Ball Super: Broly”! Podobnie, jak w przypadku poprzedniego projektu, również i tym razem odpowiadam za fabułę oraz dialogi. Nie mogę zdradzić zbyt wiele, jednak powinniście przygotować się na coś niesamowitego. Staramy się eksplorować niezbadane grunty pod względem strony wizualnej, żeby po raz kolejny zachwycić widownię. Wyczekujcie nowego filmu!” – skomentował Toriyama.

Kultowa manga, która dała podstawę serii anime

„Dragon Ball” to bestsellerowa manga stworzona przez Akirę Toriyamę. Pierwsze rozdziały opowieści są oparte na motywach zaczerpniętych z XVI powieści Wędrówka na Zachód – to jedna z kanonicznych historii chińskiej literatury, która została spisana piórem Wu Chengena.

Rozdziały mangi ukazywały się w latach 1984–1995 na łamach japońskiego tygodnika Shūkan Shōnen Jump wydawnictwa Shūeisha, a następnie zostały wydane w formie 42 tomów tankōbon. W Polsce została wydana nakładem wydawnictwa Japonica Polonica Fantastica. Na podstawie mangi studio Toei Animation wyprodukowało anime, które składa się z czterech serii – Dragon Ball (1986–1989) i Dragon Ball Z (1989–1996) opartych na mandze, a także Dragon Ball GT (1996–1997) i Dragon Ball Super (2015–2018), prezentujących nowe przygody bohaterów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here