Czy wiecie, że Westbrook Studios, studio produkcyjne należąca do Willa Smitha, zajmie się przygotowaniem adaptacji komiksu „Canto” z oficyny IDW Comics? Realizacją scenariusza do animacji „Canto” zajmie się autor pierwowzoru, David M. Booher. Znamy pierwsze szczegóły widowiska.


Komiksowa baśń o mechanicznych ludziach

„Canto” to bardzo nieoczywista opowieść spod znaku fantasy, która nawiązuje zarówno do „Czarnoksiężnika z Oz”, jak również „Boskiej komedii” Dantego. Seria złożona z pięciu zeszytów po raz pierwszy na świecie zadebiutowała w czerwcu 2019 roku.

Głównym bohaterem komiksu jest blaszany człowieczek, żyjący pośród innych podobnych mu istot, które w miejscu serc posiadają zegary. Canto zakochuje się w kobiecie, której zegar został trwale uszkodzony przez handlarzy niewolników. Bohater rusza w niezwykłą podróż by uratować życie ukochanej.

W imieniu studia Westbrook, filmem zajmie się Ryan Shimazaki. Reżyser nie został jeszcze obsadzony. Nie ujawniono też przybliżonej daty premiery widowiska. W niedalekiej przyszłości czeka nas jednak jeszcze więcej premier animacji spod znaku fantasy.

Animacje w świecie „Gry o tron”, królik-samuraj i „Gnat”

Okazuje się, że w całkiem niedalekiej przyszłości być może doczekamy się animacji osadzonej w uniwersum „Pieśni Lodu i Ognia”. Serial na podstawie cyklu fantasy George’a Martina już wkrótce może zostać rozwinięty o kolejne superprodukcje. Tym razem zrealizowane w formie animacji. Zastanawiają się nad tym włodarze platformy HBO Max, którzy równocześnie rozwijają świat komiksowych superbohaterów DC Comics.

Z kolei włodarze platformy Netflix realizują animacje na podstawie komiksów. Pierwszym z projektów będzie „Gnat”. Data premiery serialowej wersji baśniowej historii nie została jeszcze ustalona. W Polsce komiks wydawany jest przez wydawnictwo Egmont – poznajcie pierwszy tom z serii „Dolinę, czyli równonoc wiosenną”. Równocześnie trwają prace nad kreskówką na podstawie komiksów „Usagi Yojimbo”. „Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles” – tak brzmi oficjalny tytuł widowiska, którego producentem wykonawczym będzie zarówno Stan Sakai, ale też James Wan pracujący obecnie nad serialem osadzonym w świecie „Aquamana”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here