Matka Ziemia to królestwo zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. W jaki sposób chronić naszą planetę? Czy przedstawiciele homo sapiens i nasi bracia mniejsi mogą zamienić się rolami? Czym jest prawdziwy zew przygody? Odpowiedzi zapisano na kartach „Bractwa Zagrożonych”.


„Bractwo Zagrożonych” to wciągająca, emocjonująca powieść dla dzieci w wieku szkolnym. W obliczu ekologicznej katastrofy autorzy oddają głos zainteresowanym, czyli przedstawicielom zagrożonych gatunków, którzy podejmują próbę ocalenia świata. Pełna niespodziewanych zwrotów akcji powieść sprawi, że mali czytelnicy nie będą mogli oderwać się od lektury, a przy okazji rozwiną w sobie ekologiczną wrażliwość. Autorami książki są światowej sławy ekolog Philippe Cousteau oraz Austin Aslan, autor książek z serii „TURBO Racers”. O czym jest to opowieść?

Do tytułowego Bractwa Zagrożonych zalicza się Nuklik, biała niedźwiedzica Nuklik, Arief, czyli małpa, marzyciel-idealista z gatunku orangutanów, narwal, a więc morski ssak o imieniu Murdock, Hobbs i Jill, tchórze czarnołape Hobbs i Jill, a skład uzupełnia łuskowiec czarnobrzuchy Wangari. Akcja książki osadzona jest na biegunie północnym, gdzie Nuklik i jej matka przymierają głodem na krze oderwanej od Arktyki.  Stosunkowo szybko zostają namówione do tego, aby opuścić miejsce przeznaczone na zagładę. Nie wszystkim udaje się wyzwolić z miejsca stracenia. Ratunek może przyjść jednak z całkiem nieoczekiwanej strony.

Bo też cała nadzieja w Bractwie Zagrożonych, które postanawia ocalić świat: w supersilnej niedźwiedzicy polarnej, sprytnym łuskowcu o rozwiniętym talencie technicznym, sarkastycznym narwalu i orangutanie marzycielu. To niezwykle wdzięczna, niepozbawiona humoru, nasączona przygodą i tajemnicą książka, którą powinni być zachwycone dzieciaki w szkolnym wieku.

Książka „Bractwo Zagrożonych” zawiera dodatek, w którym przedstawiona jest charakterystyka występujących w książce gatunków zwierząt. Informacje na temat powodów ich zagrożenia, wzmianki o działaniach, jakie podejmuje człowiek, żeby pomóc im przetrwać, oraz jakie organizacje są powołane do tego, by ludzie mogli im pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here