Galaktyczne uniwersum „Gwiezdnych wojen” wciąż skrywa wiele tajemnic. Historia zapisana w książce „Star Wars. The Mandalorian” przynosi rozwiązanie niektórych sekretów, jednak równocześnie pojawiają się także nowe pytania. Czy opowieść, którą znamy z fenomenalnego serialu Disneya, sprawdza się również w formie literackiej? Tytuł ukazał się niedawno za sprawą starań Wydawnictwa Olesiejuk.


Niebezpieczna odyseja, czyli „Star Wars. The Mandalorian”

W czasach po upadku Imperium Galaktycznego, a przed wyłonieniem się Najwyższego Porządku, samotny łowca nagród znany jedynie jako Mandalorianin przemierza rubieże galaktyki w poszukiwaniu zleceń. Gdy jego celem okazuje się dziecko, postanawia chronić je za wszelką cenę… historia, którą znamy za sprawą serialu „The Mandalorian” to nowe otwarcie w mitologii „Gwiezdnych wojen”. Prawdziwa perełka dla fanów uniwersum.

Akcja serialu, a także książki opracowana przez Joe Schreibera, rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z filmu Powrót Jedi w miejscu znanym jako Zewnętrzne Rubieże. Bohaterem jest samotny rewolwerowiec, który przywodzi na myśl westernowe postacie. W galaktyce panuje chaos, z którego stopniowo wyłania się nowy porządek. Opowieść zapisana w „Star Wars. The Mandalorian” to spojrzenie na nowe kultury i cywilizacje, a także tajemnice kosmicznych ras.

Książka, która jest odbiciem serialu

„Star Wars. The Mandalorian” to trzymająca w napięciu powieść młodzieżowa Joego Schreibera, która pozwoli czytelnikom na nowo wrócić do wydarzeń z pierwszej serii przebojowego serialu aktorskiego osadzonego w świecie „Gwiezdnych wojen”. Gdy Mandalorianin otrzymuje zlecenie pojmania młodego przedstawiciela rasy Yody, wówczas akcja nabiera wyjątkowego tempa. Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Komu można ufać? Jaka jest cena za życie?

Książka Joe Schreibera stanowi tak naprawdę odbicie serialu, jest zatem propozycja dla starych, jak i nowych fanów „Gwiezdnych wojen”. A trzeba wiedzieć, że kosmiczne uniwersum jest rozwijane o kolejne książki i komiksy, które stanowią nowy kanon. Galaktyka wciąż skrywa wiele sekretów, niektóre z nich zapisano w powieści „Światło Jedi”. Na odkrycie pozostałych przyjdzie jeszcze odpowiedni moment…

Za egzemplarz książki serdeczne podziękowania dla Wydawnictwa Olesiejuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here