„Awatar: Legenda Aanga” to serial animowany stworzony przez Bryana Konietzko i Michaela Dante DiMartino. Niedawno informowałem o tym, że powstanie nowy film animowany, który będzie podstawą nowego uniwersum. Jednak to nie wszystko.


Magia żywiołów, czyli fantastyka ze świata „Awatara”

Serial zrealizowany przez telewizję Nickelodeon opowiada o świecie podzielonym na cztery nacje: Królestwo Ziemi, Nomadowie Powietrza, Plemiona Wody i Naród Ognia. W każdej krainie żyją ludzie, zwani magami, mogący zapanować nad jednym żywiołem przypisanym swojemu ludowi. Jednak świat może uratować tylko Awatar – jedyny mag, który panuje nad wszystkimi żywiołami. Jest nim dwunastoletni Aang, który musi pokonać liczne przeszkody i wykazać się ogromną odpowiedzialnością.

Na podstawie serialu powstał film aktorski „Ostatni Władca Wiatru”, trzy gry komputerowe oraz komiksy. Oficjalną kontynuacją serialu była natomiast „Legenda Korry”. Tymczasem okazuje się, że świat znany z serialu „Awatar: Legenda Aanga” będzie rozwijany o coraz to nowe projekty. Co ważne, Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko, twórcy oryginalnego serialu, będą nadzorowali prace nad kinowym projektem.

„Awatar: Legenda Aanga” – nowa animacja – premiera nastąpi w Dzień Ziemi

Pod koniec lutego oficjalnie zapowiedziano, że serial „Awatar: Legenda Aanga” zostanie rozbudowany o pełnometrażowy film animowany! Będzie to początek uniwersum, które bazuje na fantastyce, baśniach, legendach i magii żywiołów. Tymczasem pojawiła się informacja, że już wkrótce premierę będzie mieć zupełnie nowy mini-serial.

Premiera nastąpi na oficjalnym kanale YouTube i odbędzie się 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi. To akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Biorąc pod uwagę charakter animowanego widowiska – data premiery jest idealna. Nie wiadomo, kto będzie bohaterem serialu, nie do końca jest również jasne to, ile minut będą trwały epizody. Ważne jest jednak to, że serial będzie dostępny za darmo również po weekendzie z obchodami święta Ziemi.

Natura jako motyw przewodni animacji

Magiczny świat przyrody, niecodzienna fauna i flora, to nie tylko element scenografii, ale czasami również istotna część fabuły filmów animowanych. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby „Sekret wilczej gromady” – człowiek i natura. Historia i fantastyka. Dobro i zło. A wszystko jako część najnowszego filmu Tomma Moore’a nominowanego do Oscara. Nieoczywiste piękno natury będzie również podstawą filmu „Luca”, nowej animacji wytwórni Disney/Pixar.

Niedawno na naszym rynku pojawiła się z kolei powieść dla młodych czytelników – „Bractwo Zagrożonych”. Pierwszy tom przygodowej trylogii o grupie zwierząt chcących uchronić świat przed zbliżającą się katastrofą klimatyczną autorstwa światowej sławy ekologa Philippe Cousteau (wnuk słynnego badacza mórz i oceanów Jacques’a-Yves’a Cousteau) oraz Austina Aslana to trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji pozycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here