„Serial Cleaner” to polska produkcja od studia Draw Distance (wcześniej iFun4All), w której główny bohater zajmuje się sprzątaniem miejsc zbrodni. Nietypowa forma rozrywki już wkrótce może zyskać formę serialu animowanego!

Dwuwymiarowa gra akcji z elementami skradanki, osadzona w gangsterskich klimatach Ameryki lat 70. ubiegłego stulecia, spotkała się z wyjątkową entuzjastyczną oceną tak fanów, jak i krytyków, a także producentów, którzy postanowili zainteresować się tytułem polskiego studia. W 2019 roku informowano o podpisaniu umowy z Legendary Television Productions, jednak z tego porozumienia nic nie wyszło. Teraz okazuje się, że firma Sony Pictures Televisions planuje stworzyć na podstawie tej gry serial animowany.

Jak informują przedstawiciele Draw Distance doszło do podpisania umowy z Sony Pictures Television Inc. na udzielenie amerykańskiemu producentowi na wyłączność prawa opcji do nabycia autorskich praw majątkowych swojej najpopularniejszej gry. Co to oznacza w praktyce?

Prawa do gry nadal zostają u twórców, co podkreśla prezes Draw Distance, Michał Mielcarek „Wszelkie prawa związane z ‚Serial Cleanerem’ jako grą wideo, w tym praw do wydania, sprzedaży i dystrybucji dalszych wersji tytułu pozostają u nas”. Mielcarek dodaje, że „Sony chce stworzyć serial animowany i już teraz widzimy duże zaangażowanie ze strony amerykańskiego partnera”.

Fabuła stanowi przewrotną wariację na temat opowieści o seryjnym mordercy. Główny bohater gry wkracza bowiem do akcji wtedy, gdy trupy już padły – to tytułowy „seryjny czyściciel”, specjalizujący się w sprzątaniu miejsc zbrodni, czyli pozbywaniu się ciał, wyrzucaniu dowodów i usuwaniu śladów krwi. Warto powiedzieć, że niedawno Draw Distance zapowiedziała sequel autorskiej produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here