„Syberia”, kultowa gra przygodowa, doczeka się serialu animowanego. Fabuła będzie nawiązywać do oryginalnej przygody Kate Walker, którą znamy za sprawą bestsellerowej produkcji Microids oraz Benoita Sokala. Twórcy animacji zapowiadają, że wizualny styl będzie inspirowany produkcją „Arcane”.

„Syberia” – zapowiedź animacji na podstawie bestsellerowej gry!

„Syberia” to tytuł serii komputerowych gier przygodowych typu point&click zrealizowanej w konwencji steampunku. Produkcja zyskała miano kultowej. W serialu bazującym na pomyśle opracowanym przez Benoita Sokala, autora pierwowzoru, zobaczymy zarówno postacie znane z pierwszych części, w tym Kate Walker, Oskara oraz członków plemienia Jukoli, jak i zupełnie nowe twarze.

Twórcy animacji chcą oddać ducha oryginalnej „Syberii”

Już teraz animowany projekt – który jest dopiero w fazie bardzo wczesnego rozwoju – jest jednym z najbardziej oczekiwanych seriali dla wszystkich miłośników gier. Co ważne, pełne poparcie dla projektu wyrazili Martine Sokal, czyli żona nieżyjącego już Benoita Sokala, głównego projektanta „Syberii”, oraz jej dzieci – Hugo i Jules Sokal. Ashargin Poiré, który stoi na czele What The Prod, potwierdził, że celem twórców jest opracowanie serialu oddającego ducha oryginalnej gry, a jednocześnie atrakcyjnego dla nowych widzów.

Przedstawiciele Firmy Microids oraz włodarze What The Prod deklarują, że będą ściśle współpracować, aby adaptacja „Syberii” spełniła oczekiwania fanów serii i miłośników animowanych seriali.

„Syberia” – niezapomniana przygoda w steampunkowym świecie

„Syberia” to kultowa gra przygodowa z interfejsem point-and-click. Za realizację tytułu odpowiadało francuskie studio Microids, natomiast głównym projektantem i pomysłodawcą świata był uznany belgijski rysownik i autor komiksów Benoît Sokal.

W czasie rozgrywki mieliśmy okazję, aby wcielić się w postać wziętej prawniczki z Nowego Jorku imieniem Kate Walker. Pewnego dnia zostaje ona wynajęta przez amerykański koncern zabawkowy, aby sfinalizować formalności związane z przejęciem przez niego fabryki mechanicznych zabawek, położonej w małym europejskim miasteczku. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że jej właścicielka, Anna Voralberg, nie żyje, zaś Hans Voralberg, czyli jej jedyny spadkobierca, znajduje się aktualnie w Rosji, poszukując wyspy, na której rzekomo nadal żyją mamuty. Aby wypełnić powierzone zadanie, nasza protagonistka będzie musiała udać się w ślad za nim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here