Czy wiecie, że Kevin Smith, amerykański reżyser i scenarzysta znany choćby za sprawą kultowego filmu „Clerks”, wraz z firmą WildBrain (Teletubisie, Inspektor Gadżet), pracuje nad nowym serialem animowanym serialem? Bohaterem będzie komiksowy Green Hornet, czyli Zielony Szerszeń. 


Smith pracuje obecnie nad realizacją animacji osadzonej w świecie „He-Mana”, co wcale nie przeszkadza mu w podejmowaniu kolejnych inicjatyw. Trzeba wam wiedzieć, że mniej więcej 15 lat temu Smith był już zaangażowany w projekt oparty na „The Green Hornet”, natomiast wtedy myślano o filmie kinowym, z którego ostatecznie nic nie wyszło. Amerykański twórca niezrealizowany scenariusz przerobił natomiast na komiks. A co wiemy na temat planowanego serialu?

Serialowy „The Green Hornet” będzie tytułem dedykowanym dla całej rodziny. Akcja zostanie osadzona we współczesności, a bohaterami będą dorosły syn oryginalnego Zielonego Szerszenia oraz dorosła córka Kato. Para rodzeństwa połączy siły, aby eliminować zbrodnię z Century City. Smith uwielbia projekty o superbohaterach, czego dowodem plany na bardzo nietypową wersję przygód Supermana.

Zielony Szerszeń pojawił się w roku 1936 jako bohater cyklicznego słuchowiska radiowego i bardzo szybko zdobył popularność na terenie USA. Oryginalna seria opowiadała historię Britta Reida, zamożnego właściciela gazety The Daily Sentinel. Bogacz w nocy przywdziewa zieloną maskę i zwalcza złoczyńców, którzy dopuścili się opisanych w jego piśmie niegodziwości.

Dla zainteresowanych tematem podpowiem, że losy zamaskowanego mściciela w reinterpretacji komiksowej – ze scenariuszem Marka Waida – zostały wydane w Polsce, a to za sprawą oficyny Planeta Komiksów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here