Oficjalnie powstanie nowa część Shreka! Choć na temat pisano już od dawna, to dopiero teraz pojawiło się potwierdzenie medialnych doniesień. Co wiemy na temat animacji? Czy uznani aktorzy wrócą do ikonicznych ról z popkultury?

Pierwsze informacje o filmie Shrek 5”

Chris Meledandri, szef Illumination, podzielił się rewelacjami przy okazji kampanii premierowej filmu „Super Mario Bros”, czyli jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku. Meledandri to amerykański filmowiec, który jest także kreatywnym partnerem w studiu DreamWorks Animation. W rozmowie z Variety potwierdził, że ruszyły wstępne prace nad filmemShrek 5. Rozpoczęto negocjacje z aktorami. Wiele wskazuje, że Mike Myers znów wcieli się w Shreka, Cameron Diaz w Fionę, Eddie Murphy w Osła, natomiast Antoniona Banderas odegra postać Kota w butach.

Sukces „Kota w butach” przyspieszył prace nad nowym „Shrekiem”

I wydaje się, że to właśnie oszałamiający sukces filmu „Kot w butach: Ostatnie życzenie mógł wpłynąć na przyspieszenie prac nad filmem „Shrek 5. W rozmowie z Variety Chris Meledandri tłumaczy, że ważne jest, aby zbudować historię i nowe postacie w taki sposób, aby seria mogła nabrać świeżości. Kilka lat temu mówiono o tym, że najprawdopodobniej zmieni się styl oraz charakter animacji, zostaną również wprowadzone nowe wątki fabularne. Podkreśla jednak, że fundamentem w takim podejściu do tych planów jest właśnie ta oryginalna obsada i ich bohaterowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here