Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, zrealizowały projekt, dzięki któremu powstałe przed laty filmy animowane i fabularne można obejrzeć w zupełnie nowej jakości. 

Klasyczne animacje w nowoczesnej formule

SFR to legendarne miejsce na mapie Polski. Wytwórnia, w której produkowano popularne animacje o „Reksiu”, „Bolku i Lolku” czy Baltazarze Gąbce, jest rozwijana o coraz to nowe pomysły. Aktualnie powstają trzy duże projekty – dwa seriale dla dzieci i pełnometrażowy film kinowy. Przedstawiciele wytwórni, w porozumieniu ze specjalistami z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, postanowili odświeżyć klasyczne produkcje animowane. Efekty są dostępne w bazie serwisu 35.mm.online

Przyszłość SFR, czyli Interaktywne Centrum, w którym historia wytwórni łączy się  z przyszłością polskiej animacji

Jedną z najważniejszych inwestycji zaplanowanych na najbliższe miesiące jest budowa Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej. Centrum ma być połączeniem interaktywnego i nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki. Przewidziany termin zakończenia budowy i otwarcia Centrum Bajki i Animacji to 2023 rok. Już teraz można zobaczyć wizualizacje projektu. „Finalnie ochrzciliśmy to miejsce kryptonimem OKO, co wydaje się adekwatne dla tego niezwykłego muzeum animacji”. – podkreśla Maciej Chmiel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here