Przedstawiciele Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej, wytwórni, w której powstawały kultowe serie o „Reksiu”, „Bolku i Lolku” czy „Baltazarze Gąbce”, zapowiadają niezwykły projekt. W mieście powstanie Interaktywne Centrum Bajki i Animacji, które może być nie tylko wizytówką regionu, ale polskiej kinematografii rysunkowo-cyfrowej. Znamy pierwsze szczegóły projektu.


Centrum, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji powstanie przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Koszt inwestycji, według zamierzeń, ma wynieść około 27 milionów złotych. Centrum ma być połączeniem interaktywnego i nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki. Przewidziany termin zakończenia budowy i otwarcia Centrum Bajki i Animacji to 2023 rok. W sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje projektu. To miejsce, w którym tradycja może połączyć się z nowoczesnością. Swoją drogą, czy wiecie, że niezapomniane animacje z wytwórni już teraz dostępne są w formie cyfrowej? A to dopiero początek.

„Będzie to połączenie centrum rozrywki i edukacji pod jednym dachem. Skupiona tu zostanie cała spuścizna Studia Filmów Rysunkowych w postaci naszego bezcennego archiwum oraz miejsca pracy dla naukowców zajmujących się animacją. W części przeznaczonej dla zwiedzających, w oddzielnych komnatach, spotkamy wybranych bohaterów dziecięcych kreskówek, które Studio produkowało przez lata. Według projektu, na zewnątrz znajdować się będzie przestrzeń atrialna, która pozwoli na czynny odpoczynek w połączeniu z oglądaniem filmów, które będą wyświetlane na fasadzie budynku.” – zapowiada Maciej Chmiel w rozmowie z Małgorzatą Ireną Skórską dla portalu Bielsko.Biała.pl

Nowe projekty animowane w Studiu Filmów Rysunkowych

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej to wytwórnia, w której pojawili się kultowi bohaterowie z dzieciństwa wielu milionów Polaków. Reksio, Bolek i Lolek czy Pampalini – łowca zwierząt, pozostają postaciami, które na trwałe zapisały się w świadomości fanów. Wspomniany Pampalini już wkrótce stanie się bohaterem nowego projektu animowanego. Co ciekawe, serial o słynnym łowcy to nie jedyny nowy projekt Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Od końca grudnia trwają również prace koncepcyjne nad całkowicie nowym serialem skierowany do dzieci w wieku 6-12 lat. Projekt nosi roboczy tytuł „Biuro śledcze”, a jego bohaterowie będą uczyć konstruktywnego rozwiązywania problemów i zagadekAgenci biura, dzięki nieszablonowemu podejściu do nauki będą nie tylko objaśniać dzieciom skomplikowaną rzeczywistość, ale także zachęcać do zdobywania wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here