Ron Clements oraz John Musker, twórcy „Aladyna”, „Małej Syrenki” i „Herkulesa”, a więc największych hitów Disneya z lat 90., stworzą nowy film animowany dla wytwórni Warner Bros. Podstawą fabuły będzie komiksowa seria superbohaterska „Metal Men”. Zapowiada się kolejna niezwykła animacja z uniwersum DC Comics.

Legendy Disneya stworzą film animowany dla Warner Bros.

Clements oraz Musker zostali zaangażowani do nowego filmu animowanego dla wytwórni Warner Bros. Duet reżyserów w przeszłości zrealizował prawdziwe hity Disneya. W artystycznym portfolio możemy znaleźć nie tylko „Aladyna” i „Herkulesa”, ale również „Małą Syrenkę” czy „Księżniczkę i żabę”. Ostatnią wspólną realizacją była natomiast „Vaiana: Skarb oceanu”. Dziennikarze portalu The Hollywood Reporter informują, że uznani filmowcy będą odpowiadać za scenariusz projektu Metal Men”. W tym przedsięwzięciu wspomoże ich Celeste Ballard, autorka fabuły nowej części „Kosmicznego meczu”. Clements oraz Musker zostaną również najprawdopodobniej reżyserami filmu. O czym będzie to opowieść?

Metal Men, czyli niestandardowa historia superbohaterska

Metal Men to nazwa zespołu superbohaterów, którzy na komiksowym rynku zadebiutowali w 1962 roku za sprawą Roberta Kanighera oraz Rossa Andru. Punktem wyjścia opowieści jest odkrycie Williama Magnusa, genialnego wynalazcy, który doprowadził do stworzenia sześciu niezwykle zaawansowanych technologicznie robotów, które mają moce i osobowości związane z odpowiednimi metalami — złotem, żelazem, ołowiem, cyną, rtęcią i platyną. Zespół pojawiał się w epizodycznej formie w niektórych animacjach Warner Bros. Warto tutaj odnotować występ między innymi w pełnometrażowym filmie „Liga Sprawiedliwych: Nowa granica” czy serialu „Batman: Odważni i bezwzględni”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here