Już w styczniu fani literatury Pratchetta dostaną pozycję, dzięki której, będą mogli zarazić bakcylem swoje dzieci, które nie zawsze chętnie sięgają po słowo pisane. W kinach 20 stycznia pojawi się długo wyczekiwana, pierwsza animacja powieści kultowego autora! Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

„Zadziwiający kot Maurycy” to najnowszy przebój scenarzysty „Shreka” i pięciu części „Piratów z Karaibów”! Zobacz kota Maurycego i jego cwaną paczkę w sensacyjnie śmiesznych przygodach w krainie magii i czarów. Bądź świadkiem śmiałych sztuczek i planów, które mogły zrodzić się tylko w jednej kociej głowie. Bo ten rudy koleżka to nie żaden kitek mruczek, tylko prawdziwy król przekrętów, który wie, jak pokazać pazurki i zawsze ląduje na cztery łapy.

Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel.

Czy Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę, zdołają odkryć, kto za tym wszystkim stoi i uratować mieszkańców, zanim będzie za późno?

„Zadziwiający kot Maurycy” to pierwszy animowany film fabularny oparty na twórczości kultowego pisarza – Terry’ego Pratchetta, którego legendarny cykl „Świat Dysku” sprzedał się w liczbie przeszło 70 milionach egzemplarzy i znajduje się na liście stu najlepiej sprzedających się serii literackich w historii. W oryginalnej wersji językowej animacji głosów bohaterom użyczyli: Emilia Clark, Himesh Patel, David Tennant, Gemma Arterton, a w rolę tytułowego kocura wcielił się Hugh Laurie, czyli nie kto inny jak uwielbiany w Polsce Doktor House. W polskiej wersji językowej Maurycemu głosu użyczył Piotr Adamczyk.

Terry Pratchett to wybitny i wielokrotnie nagradzany angielski pisarz, autor powieści fantasy a także utworów komicznych. Najbardziej znany z serii „Świat Dysku”, na którą składa się 41 powieści. Na całym świecie sprzedano ponad 100 milionów książek autora, wydanych w 37 językach. W 1998 roku Pratchett został odznaczony przez królową angielską Orderem Imperium Brytyjskiego. Z rąk Elżbiety II otrzymał także godność szlachecką za zasługi dla literatury.

„Terry Pratchett jest jednym z największych kreatorów światów wtórnych, wymyślonych i alternatywnych.”The Times

W 2002 roku odebrał Carnegie Medal za swoją pierwszą książkę dla dzieci w ramach cyklu „Świat Dysku” – „Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie”, na podstawie, której powstał pierwszym animowanym film fabularny oparty na twórczości Terry’ego Pratchetta „Zadziwiający kot Maurycy”!

„To wybitne dzieło literackie! Zabawne, ironiczne, ale także mroczne i przewrotne.” – The Cilip Carnegi & Kate Greenaway Children’s Book Award

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here