„Top Gun: Maverick” to jeden z największych hitów 2022 roku. Czy wiecie, że Claudio Miranda, autor zdjęć do filmu, wskazał, że jedną z głównych inspiracji przy tworzeniu produkcji była polska animacja? Zobaczcie krótkometrażowy film „Paths of Hate” w reżyserii Damiana Nenowa. Projekt powstał dla Platige Image.

Skłonność do ślepej nienawiści, do popadania w specyficzny amok, destruktywną furię w ostateczności doprowadzają do zagłady. Nie istotna jest skala, ani ideologia, która za nią stoi, nie ważne czy jest dwóch ludzi czy też milion. Ludzkie życie trwa jedynie krótką chwilę, dla kolejnych pokoleń zostają jedynie blizny – krwawe ślady, ścieżki nienawiści…

„Paths of Hate” to krótki film animowany pełen widowiskowych i atrakcyjnych plastycznie scen walk lotniczych. Swoją konstrukcją, specyficzną narracją a przede wszystkim nowatorską i dalece zaawansowaną technicznie stylizacją obrazu, bazującego na grafice 3D, przypomina wprawiony w ruch sensacyjny komiks.

Film został wielokrotnie nagradzany w tym po raz pierwszy jako Najlepsza Animacja z Nagrodą Specjalną Jury na Comic-Con, największym wydarzeniu świata komiksu. Autorem filmu jest Damian Nenow, polski filmowiec, reżyser, scenarzysta, montażysta filmowy, współautor historii „Jeszcze dzień życia” opartej na książce Ryszarda Kapuścińskiego pod tym samym tytułem. Zobaczcie niesamowity spektakl „Paths of Hate” i poznajcie kulisy produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here