Kubuś Puchatek, symbol kina familijnego, bohater znany z klasycznych animacji, powróci w nowym filmie! Projekt będzie stanowić prequel opowiadający o wydarzeniach sprzed historii znanej z klasycznej serii książek. A.A. Milne’a. Premiera w 2024 roku. Znamy pierwsze szczegóły.

Kubuś Puchatek, czyli ikona popkultury

Kubuś Puchatek to kultowa postać z literatury dziecięcej, pluszowy miś stworzony przez brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a. Podobnie jak i wiele innych postaci z książek Milne’a, także Kubuś został nazwany imieniem jednej z zabawek Christophera Robina Milne’a, syna wybitnego pisarza. Chyba najbardziej powszechnie znaną wersją Kubusia odwzorowano w serialu „Nowe przygody Kubusia Puchatka”, o którym pisaliśmy na portalu. Teraz doczekamy się zupełnie nowej wersji.

Co ważne nie będzie to produkcja z wytwórni Disney, lecz koprodukcja Baboon Animation oraz IQI Media. Wiadomo już, że Mike de Seve („Madagaskar”, „Potwory kontra Obcy”) i John Reynolds („The Mr. Peabody & Sherman Show”) zostali zaangażowani do napisania scenariusza, a także reżyserii filmu. To jednak nie wszystko, bo w planach jest również pełnoprawny serial animowany.

Cały projekt jest możliwy do realizacji ponieważ oryginalny zbiór opowiadań o Kubusiu Puchatku wszedł do domeny publicznej 1 stycznia 2022 r .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here