„Kubuś i Przyjaciele. Moje opowieści” to wyjątkowa kolekcja dwunastu historyjek z najsympatyczniejszym misiem na świecie i jego przyjaciółmi w rolach głównych. Pięknie zilustrowanych, uroczych i zabawnych. Jakie tajemnice zapisano w Stumilowym Lesie? Czas doświadczyć piękna opowieści, które potrafi łączyć pokolenia!


Prawdziwe emocje i uwrażliwienie na piękno

Historii pełnych emocji, niekiedy naprawdę wzruszających. Zarówno dla najmłodszych, jak również nieco starszych odbiorców kultury. Bo dzięki tym opowieściom dzieci odkryją radość czytania, a dorośli wrócą wspomnieniami do beztroskiego dzieciństwa. „Kubuś i Przyjaciele. Moje opowieści” to wyjątkowe zaproszenie do świata Kubusia Puchatka, w którym jest czas na rozmowy, słuchanie i wspólne milczenie.

Lekcje uważności Kubusia Puchatki, czyli filozoficznie i z morałem

Zresztą, miś o bardzo małym rozumku – ale jakże wielkim serduszku – stał się również bohaterem książki „Spacer po lesie. Kubusiowe lekcje uważności  – nietypowe nauki, jakich udziela Kubuś, dotyczą życzliwości, troskliwości, pewności siebie, miłości, wdzięczności, przyjaźni, wreszcie umiejętności czerpania wszystkimi zmysłami z dobrodziejstw świata przyrody, które ma decydujący wpływ na psychiczny i fizyczny dobrostan każdego człowieka. Kompetentnym przewodnikiem na tej ścieżce uczyniono właśnie Kubusia Puchatka, prawdziwego mistrza w byciu tu i teraz. Wróćmy jednak do historii „Kubuś i Przyjaciele. Moje opowieści”.

Paczka na dobre i złe – Kubuś i przyjaciele

W pierwszej książce o Kubusiu Puchatku wydanej jesienią 1926 roku pojawiły się takie postacie jak: Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo, krewni i znajomi Królika oraz Krzyś, którego – co ciekawe – pierwowzorem był syn autora. Natomiast już w drugiej części zatytułowanej jako „Chatka Puchatka” brytyjski powieściopisarz dodatkowo wprowadził postać Tygrysa. Niezapomniana paczka pojawia się w całości na kartach książki „Kubuś i Przyjaciele. Moje opowieści”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here