Czy producenci filmu „Twój Vincent” i „Chłopów” zrealizują animowaną wersję „Jądra ciemności”? Okazuje się, że istnieje na to szansa! Kultowe dzieło Josepha Conrada może stać się podstawą pełnometrażowego widowiska, które będzie kolejną adaptacją wielkiej literatury. Niedawno ogłoszono bowiem realizację animacji inspirowanej „Folwarkiem zwierzęcym” Orwella.

BreakThru Films to wytwórnia filmów, w której zrealizowano między innymi animację „Twój Vincent”. Obecnie trwają końcowe prace nad ekranizacją „Chłopów”, tymczasem w sieci pojawiły się informacje na temat najnowszego projektu. „Podroż zimowa” zapowiada się niezwykle interesująco. W filmie wystąpi John Malkovich, a produkcja będzie realizowana we współpracy z firmą Sony Pictures Classics. Okazuje się, że to nie jedyna realizacja, na którą będzie warto czekać.

„Jądro ciemności” – film animowany otrzymał dofinansowanie

Państwowy Instytut Sztuki Filmowej ogłosił listę dofinansowywach produkcji na najbliższe lata. Komisja w składzie: Jerzy Armata, Jakub Karwowski, Mariusz Wilczyński przyznała dotację na film „Jądro ciemności”. Animowany projekt znajduje się w rozpisce produkcji firmy Breakthru Productions Sp. z o.o. Do funkcji reżysera przewidziany jest Gerald Conn. Interesujące, że walijski reżyser w przeszłości stworzył już pełnometrażową ekranizację klasycznej powieści „Jądro ciemności” Josepha Conrada. Projekt z 2019 roku został realizowany w formie animacji piaskowej. Zobaczymy, jaka będzie najnowsza wersja filmu od producentów obrazu „Twój Vincent”.

Adaptacje „Jądra ciemności”

Co ciekawe, jeszcze w 1939 roku Orson Welles przygotował radiową adaptację „Jądra ciemności”, planując przy okazji wersję filmową; w 1958 amerykańska sieć telewizyjna CBS nakręciła luźną adaptację powieści. Jednak prawdziwa rewolucja nastąpiła dopiero w latach 70. – stało się to za sprawą dwóch niezwykłych filmów, które z tekstu Conrada czerpały inspiracje: w 1972 roku pojawia się Agu irre, gniew boży” Wernera Herzoga, a w 1979 – Czas apokalipsy” Francisa Forda Coppo. Zobaczymy, jak twórcom animacji uda się oddać wymowę dzieła Josepha Conrada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here