„Chłopi” to animowany film oparty na słynnej powieści Władysława Stanisława Reymonta. Jest to historia o losach rodziny rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. Właśnie udostępniono pierwszy zwiastun widowiska, za które odpowiadają twórcy „Twojego Vincenta”!


Wiadomo, że w założeniu film zostanie nakręcony z wykorzystaniem tej samej techniki, co „Twój Vincent”, czyli jako animacja malarska złożona z ręcznie namalowanych klatek. Inspiracji dostarcza polskie malarstwo z przełomu XIX i XX wieku, chociażby dzieła Wyczółkowskiego, Boznańskiej, Chełmońskiego, Mehoffera czy Malczewskiego. Młoda Polska to okres, z którego chciałbym zaczerpnąć – zaznaczył w jednym z wywiadów Hugh Welchman w 2018 roku. – Będziemy bazować na obrazach pochodzących z początków XX wieku – zapowiadał współtwóca „Twojego Vincenta”, a prywatnie mąż Doroty Welchman (Kobieli).

Co ciekawe, podczas pracy nad „Twoim Vincentem”, Welchamn słuchała audiobooka „Chłopów” i zastanawiała się, jakby to pięknie wyglądało po namalowaniu, z kolei Hugh Welchman podkreślał, że jednym z czynników, które sprawiły, że zechciał sięgnąć akurat po „Chłopów”, była ciekawość, co ta powieść ma do powiedzenia o Polsce w aktualnych czasach. W obsadzie są Kamila Urzędowska (Jagna), Mirosław Baka (Boryna), Sonia Mietelica (Hanka), Robert Gulaczyk (Antek) oraz Ewa Kasprzyk (Dominikowa) i Andrzej Konopka (Wójt). Premiera zapowiedziana jest na 2022 rok. Zaintrygowani? Więcej o projekcie pisałem jeszcze kilka miesięcy temu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here