„Folwark zwierzęcy”, kultowa powieść George’a Orwella, już wkrótce doczeka się nowej ekranizacji. Reżyserem pełnometrażowego filmu animowanego został Andy Serkis, brytyjski aktor i reżyser filmowy.

Serkis zagrał między innymi rolę Golluma w trylogiach filmowych Władca Pierścieni i Hobbit. Swój ostatni występ zaakcentował za sprawą widowiska „The Batman. W portfolio Serkisa jako reżysera znajdziemy film „Pełnia życia, „Mowgli: Legenda dżungli oraz „Venom 2: Carnage. Najnowszym projektem będzie z kolei pełnometrażowy film animowany oparty na książce „Folwark zwierzęcy George’a Orwella, twórcy znanego też za sprawą kultowej powieści „Rok 1984.

Nowa wersja „Folwarku zwierzęcego”

Co ciekawe, w pierwotnej koncepcji produkcją byli zainteresowani przedstawiciele platformy Netflix, jednak tytuł został ostatecznie przejęty przez Aniventure. W tym miejscu warto wskazać, że na koncie studia powstałego w 2014 roku znajdują się na razie dwie pełnometrażowe animacje: „Riverdance: The Animated Adventure” oraz zapowiedziane przed kilkoma dniami „Paws of Fury: The Legend of Hank”.

„Zależy nam, aby stworzyć autorską wersję w dalszym ciągu aktualnego dzieła, pełną emocji, humoru i zrozumiałą dla wszystkich grup wiekowych. Bo jest to historia, która będzie interesująca nie tylko współcześnie, ale również dla przyszłych pokoleń.” – mówi w oficjalnym oświadczeniu reżyser animacji. Do projektu nawiązuje również producent Adam Nagle. – „Od końca II wojny światowej „Folwark zwierzęcy stanowi kluczowy instrument do zrozumienia tego, jak funkcjonuje świat. Jesteśmy zachwyceni, mogąc współpracować z Andym, który ma szczególny talent do tworzenia wyjątkowych, zapadających w pamięci postaci.” – dodaje.

Kultowa powieść podstawą animacji

Za scenariusz filmu odpowiada Nicholas Stoller, specjalista od komedii, odpowiedzialny wcześniej za takie projekty jak Jestem na takSąsiedzi czy Bociany. Powieść George’a Orwella, przedstawia zwierzęta hodowlane, które wygnały ludzi i zaczęły same rządzić folwarkiem. Książka powstała w 1943 roku, w czasie II wojny światowej; Orwell miał w tym czasie duże problemy z jej wydaniem – dość powiedzieć, że tytuł ukazał się dopiero po zakończeniu wojny, w 1945 roku. Opowieść jest alegorycznym przedstawieniem stalinizmu i jednocześnie głośnym ostrzeżeniem przed każdym totalitaryzmem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here