BreakThru Films to wytwórnia filmów, w której zrealizowano między innymi animację „Twój Vincent”. Obecnie trwają końcowe prace nad ekranizacją „Chłopów”, tymczasem w sieci pojawiły się informacje na temat najnowszego projektu. „Podroż zimowa” zapowiada się niezwykle interesująco. W filmie wystąpi John Malkovich, a produkcja będzie realizowana we współpracy z firmą Sony Pictures Classics.

„Podróży zimowej” – melancholijna opowieść z XIX wieku

Zdjęcia do filmu „Chłopi” zostały oficjalnie zakończone, teraz trwają ostatnie prace nad finalną wersją animacji. Okazuje się, że już w czerwcu tego roku, we Wrocławiu rozpoczną się zdjęcia do „Podróży zimowej” w reżyserii Alexa Helfrechta. Będzie to nowa realizacja z wytwórni BreakThru Films. Akcja opowieści rozgrywać się będzie w Bawarii 1812 roku. Głównym bohaterem filmu uczyniono wędrownego poetę, który motywowany miłością, musi udać się w niebezpieczną podróż przez góry. Granica między śmiercią a nowym życiem będzie najprawdopodobniej motywem przewodnim historii.

Muzyka klasyczna i John Malkovich, czyli piękno „Podróży zimowej”

W „Podróży zimowej” usłyszymy takich aktorów jak między innymi John Malkovich, Jason Isaacs, Marcin Czarnik, Ólafur Darri Ólafsson, Martina Gedeck oraz Gabriella Moran. Animacja będzie bazować na „Winterreise”, cyklu pieśni skomponowanych w 1827 roku przez Franza Schuberta do poezji Wilhelma Müllera. Warto odnotować, że pieśni, które będą stanowić ilustracje muzyczne filmu, zaśpiewa Andrè Schuena, natomiast muzykę Schuberta zagra Daniel Heide, z kolei całą ścieżkę dźwiękową wyda Deutsche Grammophon.

Międzynarodowa kooprodukcja – Sony, BreakThru i PISF

Animowany projekt powstaje we współpracy BreakThru Films oraz Sony Pictures Classics. Film zostanie zrealizowany przy użyciu technologii Dreams, którą znają miłośnicy gier na konsoli PlayStation. „Podróż zimowa” będzie pierwszym filmem pełnometrażowym, w którym to narzędzie zostanie wykorzystane na tak dużą skalę. Doprecyzujmy, że film jest międzynarodową kooprodukcją, która otrzymała dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Nie wiadomo jeszcze, kiedy obraz wejdzie do kin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here