Wytwórnia Lucasfilm oraz platforma Disney+ zapowiedziały niezwykły serial animowany „Star Wars: Visions”! Zobaczcie zwiastun oryginalnego projektu, którego realizacją zajęli się mistrzowie specjalizujący się w anime. Moc jest w tym silna. Światowa premiera już 22 września 2021 roku.


Nowy kanon czy legendy – o czym będzie serial „Star Wars: Visions”?

Uniwersum „Star Wars” to nieprawdopodobnie bogaty i różnorodny świat. Wszystko dlatego, że kształtuje się i rozwija od dekad – za sprawą filmów, seriali, animacji, gier, komiksów, a także książek. Aktualnie rozwijany jest tak zwany nowy kanon, który został zainicjowany powieścią „Star Wars Wielka Republika. Światło Jedi”. Czy serial Visions będzie odnosić się do nowej mitologii?

Przedstawiciele Lucasfilm zdecydowali, że twórcy realizujący animowaną antologię będą mieć pełną swobodę artystyczną. Tym samym historie w ramach serialu „Star Wars: Visions” nie będą się odnosić jednoznacznie do kanonu, choć poszczególne odcinki mogą stanowić hołd dla określonych filmów i seriali. Jakie opowieści znajdą się w antologii?

Japońska tradycja, magia i wojna, czyli nowe opowieści z uniwersum

Twórcy zdecydowali się zrealizować antologię, która będzie bardzo zróżnicowana – zarówno formalnie, jak i treściowo. Odmienne konwencje i gatunki – kosmiczny western, kino sensacyjne, filozoficzny traktat, przygodowa akcja, romans i horror. Zapowiada się bardzo niejednoznaczne widowisko, które może trafić do zróżnicowanego odbiorcy. Jacqui Lopez, James Waugh i Josh Rhimes są producentami wykonawczymi z ramienia Lucasfilmu. Zobaczcie zwiastun widowiska!

Mistrzowie z najważniejszych wytwórni

Warto zwrócić uwagę, że za realizację konkretnych segmentów odpowiadają twórcy z uznanich wytwórni. Jedną z firm jest studio Kamikaze Douga – animatorzy zrealizowali między innymi niezapomniane openingi do „JoJo’s Bizzare Adventure”, a także pełnometrażową realizację „Batman Ninja”. Inni specjaliści należą do Studio Colorido – którzy na swoim koncie mają serię „Pokemon: Twilight Wings”. W projekt włączeni są również filmowcy firmy Production IG – to słynne studio animacji, któremu zawdzięczamy chociażby „Ghost in the Shell” czy „Atak tytanów”.

Jaka będzie przyszłość kosmicznego uniwersum „Gwiezdnych wojen”? Co nastąpi po serialowych „Rebeliantach” i „Wojnach klonów”? Drugim z ogłoszonych niedawno projektów, oprócz „Star Wars: Visions” jest „A Droid Story”, czyli opowieść o zupełnie nowym bohaterze (zapewne robocie), którego przewodnikiem zostaną Artoo i Threepio. Warto dodać, że wspomniano tutaj o współpracy z ILM-em, specjalistów od efektów specjalnych i animacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here