Niezwyczajna nastolatka wybrana do walki z siłami ciemności. Pradawne przeznaczenie, które wpływa na świat ludzi i demonów. Sekrety magii, mitologia wampirów, emocjonalna podróż głównej bohaterki. Oto niektóre z motywów przewodnich powieści „Slayer. Ostatnia pogromczyni” Kiersten White. Książka osadzona w uniwersum serialu „Buffy: Postrach Wampirów” na polskim rynku ukazała się właśnie za sprawą wydawnictwa Feeria Young.


Nauka i magia – wybór ścieżki życia w „Slayer. Ostatnia pogromczyni”

Nina i Artemis to szesnastoletnie siostry bliźniaczki, które mieszkają z ostatnią grupą Obserwatorów na terenie irlandzkiego zamczyska. Ich dorastanie naznaczone jest niebezpieczeństwem – życie w świecie magii i wampirów nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza gdy szkolą cię na pogromcę sił ciemności… Przeznaczenie można jednak podobno zmienić. Przynajmniej czasami. Nina stara się bowiem określić swoje miejsce w rzeczywistości. Chce zostać medykiem. Zajmować się ratowaniem, a nie odbieraniem życia. Wybór życiowej ścieżki jest podstawą fabuły książki „Slayer. Ostatnia pogromczyni”. Nauka, magia, tajemnice nie z tego świata to kolejne elementy opowieści.

Przeznaczenie mocy i droga Niny, następczyni pogromczyni wampirów

Na około dwa miesiące przed rozpoczęciem historii, Buffy, legendarna pogromczyni wampirów, zniszczyła potężny artefakt. Konsekwencją czynu stało się to, że wszystkie portale prowadzące do różnych wymiarów demonów zostały zniszczone. ​Niektóre z magicznych istot zostały uwięzione na ziemi bez możliwości powrotu do swojego królestwa. Nadszedł czas, by Nina zajęła miejsce Buffy, słynnej (choć niesławnej) pogromczyni wampirów, stając się jej następczynią – Wybraną. Choć jej początkowe przeznaczenie było inne. Jednak za jaką ceną? Czym są więzy krwi? W jaki sposób radzić sobie z oczekiwaniami innych? Kiersten White prowokuje, daje przestrzeń do pytań i poszukiwań. Droga Niny to historia dojrzewania, kształtowania własnej osobowości, zmiany świata, w którym żyjemy. Bardzo uniwersalne prawdy zapisane w fantastyce grozy.

Książka dla fanów „Buffy: Postrach Wampirów”

Kim naprawdę była Buffy? Słynna pogromczyni potworów skrywała sekrety. Ostatecznie przeciwstawiła się Obserwatorom i zrujnowała cały porządek świata. Uruchomiła Chaos, który wpłynął na życie Niny i jej najbliższych. Bardzo emocjonalna – pierwszoosobowa – forma narracji sprawia, że „Slayer. Ostatnia pogromczyni” to historia, którą można odczytywać na wielu różnych poziomach. Jeśli nie zna się uniwersum Buffyverse, to na samym początku historia może sprawiać wrażenie nieco skomplikowanej. Jednak opowieść jest kompletna, zapisano w niej mnóstwo nawiązań do kultowego serialu, a także komiksów ze świata wykreowanego przez Jossa Whedona.

„Slayer. Ostatnia pogromczyni” – przygodowa fantastyka grozy

Życie w cieniu legendy. Przekraczanie granic świata ludzi i demonów. Nowa Pogromczyni próbuje opanować moce, których jeszcze nie zdążyła poznać… czy przeznaczeniem zawsze była walka z demonami? Niezwyczajna nastolatka wybrana do walki z siłami ciemności. Pradawne przeznaczenie, które wpływa na świat ludzi i demonów. Sekrety magii, mitologia wampirów, emocjonalna podróż głównej bohaterki. Oto niektóre z motywów przewodnich powieści „Slayer. Ostatnia pogromczyni” Kiersten White. Propozycji dla fanów gatunku spod znaku fantastyki grozy i przygodowej historii.

Za egzemplarz książki serdeczne podziękowania dla Wydawnictwa Feeria Young.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here