W wakacje do księgarń i sklepów trafiły dwie książki, które są książkową adaptacją animacji „Luca” oraz „Vaiana: skarb oceanu”. Porywające historie przeniosą młodych czytelników z kart książek prosto w świat Disneya. Poznajcie szczegóły premier Wydawnictwa Olesiejuk!


„Vaiana. Skarb oceanu”

„Vaiana. Skarb oceanu” to kolejna powieść z serii „Biblioteczka przygody”, pełnej emocji i zwrotów akcji. O świecie, w którym zaczyna brakować ryb w morzu i kokosów na drzewie. O dziewczynie, która pokonując lek swój i swoich rodziców, rusza na spotkanie wielkiej przygody, by uratować wyspę Motunui i jej mieszkańców.

Tą dziewczyną jest Vaiana, córka wodza ludu zamieszkującego wyspę Motunui. Wie, że nastanie taki dzień, kiedy zasiądzie na miejscu swojego ojca. Czuje się odpowiedzialna za ludzi, którym będzie przewodzić. Od dzieciństwa towarzyszyły jej legendy, zwłaszcza ta o sercu wyspy Te Fiti, mającym moc stwarzania życia. Serce ukradł półbóg Maui, przyczyniając się do rozpadu wyspy. Od tamtego czasu nikt nie widział ani Maui, ani serca. Babcia Vaiany domyśla się, że ukazało się ono jej wnuczce i że dziewczynka odegra ważną rolę w życiu Motunui i świata. Świat się zmienia, ciemności pochłaniają światło, ktoś musi wyruszyć na poszukiwanie serca i półboga. Ktoś odważny, zdeterminowany, otwarty na przygody… Vaiana!

Vaiana, dzielna i żądna przygód, od dziecka czuła zew oceanu – wodnego bezkresu rozciągającego się za rafą. I choć była pełna obaw pewnego dnia pożeglowała w dal, by odnaleźć półboga Maui i wspólnie oddać serce bogini Te Fiti. Czy uda się jej przekonać Maui do udziału w wyprawie? Czy uda im się pokonać wszystkie przeciwności losu, które spotkają na swojej drodze? Jest nadzieja…

„Luca”

„Luca” to powieść dla dzieci o odwadze, przyjaźni, marzeniach, akceptacji, ale też o determinacji, strachu i zazdrości. O tym wszystkim, z czym mierzą się dorastające osoby, a właściwie… morskie stwory. Bo Luca i Alberto, bohaterowie powieści, to dwa stwory , które wyszły z wody, by spróbować swoich sił na lądzie, wśród ludzi. Tak zaczyna się ta historia – od spotkania, które zamienia się w przyjaźń. Chłopcy uczą się od siebie odwagi, lojalności, wspierają się i dzielą swoją wiedzą (a czasem nie-wiedzą) i marzeniami. Jednym z nich jest posiadanie Vespy, skutera, który da im wolność i swobodę. Ale jak go zdobyć?

Jedynym sposobem na to, by zostać właścicielem Vespy, jest udział w wyścigu o Puchar Portorosso. Ale to niebezpieczne… Nie tylko dlatego, że sam wyścig to wyzwanie: pływanie, jazda na rowerze, jedzenie makaronu na czas. Luca i Alberto muszą uważać na to, by się nie wydało, że nie są ludźmi. Mieszkańcy Portorosso od wieków bowiem starają się zwalczyć morskie stwory. Mieszkańcy boją się tych tajemniczych stworzeń, które mieszkają pod wodą. Boją i nie rozumieją, ale nie chcą poznać ich i zaakceptować ich inności.

Luca i Alberto to niejedyni bohaterowie książki. Jest jeszcze Giulia, odważna i zdeterminowana dziewczynka, która zaprzyjaźnia się z chłopcami. To dzięki niej chłopcy biorą udział w wyścigu i to ona pokazuje Luce gwiazdy. Pojawia się też Ercole, miejscowy łobuz, prawdziwy zły na miarę miasteczka na Riwierze Włoskiej. Są nadopiekuńczy rodzice Luca, którzy ruszą na poszukiwania syna, a także jego babcia, która ma swoje tajemnice. W „Luce” tyle się dzieje! Tyle angażujących emocji, nieoczekiwanych zwrotów akcji… Świetna lektura na wakacje, ale też nas czas, kiedy za nimi tęsknimy. „Luca: Pełna adaptacja dla najmłodszych” przenosi tę niezwykłą opowieść na karty książki, w której oprócz niej znajdziesz osiem stron z pięknymi kolorowymi ilustracjami!

O SERII

„Biblioteczka przygody” to kolekcja powieści dla starszych dzieci, w której czytelnik spotka ulubione postaci i historie znane z filmów Disneya czy Pixar: Vaiana, Luca Toy Story, Kraina Lodu. Wszystkich bohaterów tych powieści łączy jedno: determinacja w podążaniu za marzeniami, przekuwanie strachu w odwagę, umiejętność szukania sprzymierzeńców i proszenia ich o pomoc. Spisanie tych barwnych historii powierzono wprawnym autorom, dzięki którym do rąk czytelnika trafią książki, w fabułach których można zanurzyć się aż po uszy. To opowieści pełne pełnokrwistych postaci, wielowymiarowych i często mierzących się ze swoimi wątpliwościami. To dzięki nim czytelnik chce zaprzyjaźnić się z bohaterami „Biblioteczki przygody”. Ba! Często identyfikuje się z nimi, inspirując się ich losami w codziennym życiu. Obserwując, jak bohaterowie powieści mierzą się ze swoim strachem, jak mimo obaw realizują swoje marzenia, czytelnik dostaje ważną życiową lekcje. Zapraszamy do naszej „Biblioteczki przygody”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here