„Belle”, czyli cyberpunkowy film anime nawiązujący do „Pięknej i Bestii”, to prawdziwe odkrycie. Rekordowe 14-minut owacji na stojąco – tak długo widzowie Festiwalu w Cannes oklaskiwali ostatnie dzieło japońskiego mistrza. Reżyser nominowanego do Oscara i znanego widzom Kina Dzieci „Mirai”, tym razem w swoim anime zachwyca niezwykłymi obrazami wirtualnego świata i historią niczym z „Pięknej i Bestii”. Po festiwalowej premierze animacja trafi do szerokiej dystrybucji kinowej w całej Polsce. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. PanAnimacja dzieli się wieściami na temat oczekiwanej premiery!

Wirtualny świat, czyli nowoczesna baśń – anime „Belle”

„Belle” to historia o wrażliwej Suzu, która wraz ze swoim ojcem mieszka w prowincjonalnej prefekturze Kochi. Dziewczyna w młodym wieku straciła mamę, porzuciła przez to ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele wspomnień. Aby uporać się z bólem związanym ze stratą i nie najlepszą relacją z ojcem – Suzu coraz więcej czasu spędza w sieci.

W wirtualnym świecie U, pośród 5 miliardów innych użytkowników, dziewczyna rozkwita i zostaje światowej sławy piosenkarką – Belle. Pewnego dnia, podczas koncertu, pojawia się przed nią tajemnicza postać, wzbudzająca postrach wśród mieszkańców U. Niczym w „Pięknej i Bestii” połączy ich niezwykła relacja, dzięki której będą mieli szansę odkryć, kim są naprawdę. Ukrywanie się za wirtualnym awatarem, potrzeba zrozumienia własnej tożsamości to motywy, w których z pewnością odnajdzie się wielu widzów, i to niezależnie od wieku.

Anime powstało w świętującym 10-lecie Studio Chizu (należącym do Mamoru Hosody i producenta Yuichiro Saito) oraz irlandzkim Cartoon Saloon. Za wygląd postaci odpowiada Jin Kim, jeden z najwybitniejszych artystów w swoim fachu („Kraina Lodu”). Design budynków w wirtualnym filmowym świecie przygotował brytyjski architekt, Eric Wong. Autorem niezwykłej muzyki jest Ludvig Forssell, kompozytor znany ze współpracy z twórcą gier wideo Hideo Kojimą („Metal Gear Solid V”).

Animacja, która może przynieść Oscara

Już pojawiają się głosy, że „Belle” może przynieść Mamoru Hosodzie nie tylko – kolejną po „Mirai” – nominację, ale wreszcie upragnioną statuetkę Oscara. Popularność anime na świecie i w Polsce stale rośnie, my zaś bardzo czekaliśmy na ten film, a jeszcze bardziej cieszymy się, że będziemy mogli pokazać go Wam już jesienią w kinach!

8. MFF Kino Dzieci rozpocznie się 25 września i potrwa w festiwalowych kinach do 3 października. Następnie od 7 do 24 października program dostępny będzie online. Więcej informacji o MFF Kino Dzieci oraz innych aktywnościach Działu Edukacji SNH: www.kinodzieci.pl.

Organizatorem 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here