Mamoru Hosoda, japoński mistrz animacji, reżyser nominowanego do Oscara filmu „Mirai”, zrealizował nowe widowisko. „Belle” to cyberpunkowe anime, które nawiązuje do europejskiej baśni o „Pięknej i Bestii”. W projekt zaangażowany jest Jin Kim, artysta odpowiedzialny za wygląd postaci w „Krainie Lodu”.


Fantasy i cyberpunk – oto film animowany „Belle”

Hamoru Hosoda powraca z realizacją nowego filmu. Reżyser „Wilczych dzieci” zdecydował się zaproponować bardzo nieoczywiste widowisko. „Właściwie od zawsze chciałem zrealizować ten projekt. Teraz, dzięki doświadczeniu, które zdobyłem przy produkcji poprzednich filmów, mogę sprawić, że pomysły zapisane w „Belle” staną się rzeczywistością” – deklaruje Mamuro Hosoda. O czym będzie to historia?

Wirtualna rzeczywistość w baśniowej stylistyce

Suzu to wrażliwa nastolatka, która mieszka w małej miejscowości tylko z ojcem. Aby uporać się z utratą matki dziewczyna postanawia zatopić się w wirtualnej rzeczywistości – niezwykłej grze MMO, w której wciela się w postać o nicku Belle. Pewnego dnia, podczas rozgrywki, pojawia się przed nią tajemniczy smok… Co ciekawe, za projekt głównej bohaterki odpowiada Jin Kim („Kraina Lodu”, „Moana”, „Zaplątani”). Animacją  filmu zajmuje się studia Chizu i Cartoon Saloon („Wolfwalkers”). Zobaczcie zwiastun widowiska!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here