„Noc żywych trupów” to niezapomniany film grozy w reżyseri George A. Romero. Okazuje się, że już wkrótce klasyczny horror o zombie doczeka się animowanej odsłony. Realizacją kinowego widowiska spod znaku fantastyki grozy zajmie się wytwórnia Warner Bros. Czy doczekamy się hitu na miarę opowieści takich jak „Hellsing” czy „Castlevania”?


Zombie powrócą do kina – George Romero wiecznie żywy

George Romero to prawdziwy klasyk horroru. W 1968 roku za pieniądze zarobione dzięki swej firmie nakręcił niezapomniany film – „Noc żywych trupów”. To produkcja, która na zawsze odmieniła oblicze gatunku. Co ciekawe, nieco później, bo w 1982 roku, wraz Stephenem Kingiem, Romeo nakręcił „Opowieści z dreszczykiem („Creepshow). Warto nadmienić, że niedawno powstała z kolei animacja „Creepshow” – film na podstawie dzieła Stephena Kinga oraz jego syna, Joe Hilla!

Projekt na podstawie klasyka horroru

Teraz włodarze z wytwórni Warner Bros przygotowują animowaną wersję kinowego hitu, najsłynniejszego dzieła Romero. Roboczy tytuł filmu to „Night Of The Animated Dead” („Noc animowanych trupów”), jednak data premiery nie jest jeszcze znana. Pojawiły się jednak pierwsze informacje castingowe. Za reżyserię animacji odpowiedzialny będzie Jason Axinn. Wśród obsady aktorów głosowych pojawią się natomiast Dulé Hill jako Ben, Katharine Isabelle jako Barbara i Josh Duhamel jako Harry Cooper. Poza nimi uskyszymy również Jamesa Rodaya Rodrigueza, Willa Sasso, Nancy Travis, Jimmiego Simpsona i Katee Sackhoff.

Fantastyka groza w świecie animacji

Jesteście fanami horrorów? Rysunkowa magia pierwszych projektów bohaterów z wytwórni Walta Disneya jest długowieczna. Nieustannie inspirująca! Nic dziwnego, że twórcy próbują tworzyć nowe konteksty dla klasycznych bohaterów. Łącząc baśń i grozę! Zobaczcie kultowych bohaterów Disneya w stylistyce filmów grozy. Z pewnością warto zarekomendować również pełnometrażowe produkcje „Scooby-Doo na Wyspie Zombie” – upiorna podróż w nieznane

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here