Stephen King to król współczesnego horroru, którego dzieła często są przekładane na język filmu – również animowanego. W ramach świętowania Halloween powstał specjalny kreskówkowy epizod „Creepshow”, w którym opublikowano dwie samodzielne historie.


Pierwsza oparta jest o tekst Stephena Kinga „Szkoła przetrwania” ze zbioru „Szkieletowa załoga”, druga o opowiadanie Joe Hilla „Tweety z cyrku umarłych” z książki „Gaz do dechy”. Reżyserem jest Greg Nicotero, showrunner serialu „Creepshow” a animacje stworzyło studio Octopie. Co ciekawe, głosy postaci podłoży między innymi Kiefer Sutherland, który zagrał w ekranizacji Kinga „Stań przy mnie”. Zobaczcie zwiastun widowiska grozy! Reżyserią zajął się showrunner serialu, Greg Nicotero, wcześniej pracujący chociażby przy The Walking Dead.

Warto przy okazji wspomnieć, że „Creepshow”, serialowa antologia utrzymana w klimacie horroru, zainspirowana filmem o tym samym tytule z 1982 roku, jakiś czas temu. Jakiś czas temu na polskim rynku za sprawą oficyny Albatros opublikowano z kolei „Opowieści makabryczne”, komiks autorstwa Stephena Kinga z perfekcyjnymi ilustracjami, które stworzyli Berni i Michele Wrightsonowie. Po raz pierwszy został wydany w 1982 roku i stał się podstawą do nakręcenia filmu w reżyserii George’a A. Romero.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here