Już niebawem – 16 czerwca – ukaże się kolejna powieść z serii „Star Wars Wielka Republika”. Będzie to książka skierowana do młodych czytelników, którzy już samodzielnie czytają i jednocześnie są fanami świata, w którym ładu pilnują rycerze Jedi. Wydawnictwo Olesiejuk otwiera nowy rozdział w kultowym uniwersum.


„Star Wars Wielka Republika. Próba odwagi” – moc nowego kanonu

Powieść dla starszych dzieci autorstwa Justiny Ireland – autorki bestsellerów „New York Timesa”. O czym będzie to opowieść? Vernestra Rwoh to szesnastoletnia, świeżo upieczona rycerka Jedi, która otrzymała zadanie pilnowania dwunastoletniej Avon Starros podróżującej na pokładzie luksusowego liniowca na niesamowitą nową stację kosmiczną, zwaną Latarnią Gwiezdny Blask. Nim jednak podróż rozpocznie się na dobre, dochodzi do groźnej eksplozji. Cudem uniknąwszy wyssania w przestrzeń kosmiczną, Vernestra, Avon, jej droid J-6, padawan Jedi i syn ambasadora uciekają z uszkodzonego liniowca na pokładzie promu serwisowego. Niestety, nie mają możliwości nawiązania kontaktu z nikim z zewnątrz, a ich zapasy są ograniczone. Postanawiają wylądować na pobliskim księżycu, który zapewni im schronienie… i niewiele więcej. Nie wiedzą, że w dżungli czyha tajemnicze zagrożenie…

Książkę zamówicie już teraz w przedsprzedaży na swiatksiazki.pl.

Kosmiczne uniwersum „Star Wars”

„Światło Jedi”, książka spisana piórem Charlesa Soule’a jest rozpoczęciem „Wielkiej Republiki”, nowej ery w kanonie „Star Wars”. Akcja powieści została osadzona na ponad 200 lat przed wydarzeniami, które znamy z filmu „Mroczne widmo”. Jeśli weźmiemy pod uwagę kosmiczną mitologię „Star Wars”, to mówimy tutaj prawdopodobnie o jednej z najważniejszych powieści ostatnich lat. Poznajcie nowy kanon z kosmicznego uniwersum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here