Czy wiecie, że kultowa powieść „Wielki Gatsby” już wkrótce doczeka się kolejnej ekranizacji? Tym razem będzie to film animowany.


Autorem scenariusza będzie Brian Selznick („Hugo i jego wynalazek”, „Wonderstruck”), a reżyserią zajmie się autor książek dla dzieci William Joyce, który podkreśla znaczenie powieści Fitzgeralda.

„Gatsby nadal uwodzi czytelników – chyba tak jak żadna inna amerykańska książka. Znaczna część moc Gatsby’ego pochodzi z prozy Fitzgeralda, który stworzył żywy krajobraz wymykający się filmowej narracji. Poprzednie wersje były ograniczone akcją na żywo, ale innowacyjna animacja może wreszcie urzeczywistnić nieuchwytną jakość powieści.” – deklaruje Joyce, który będzie także producentem wraz z Davidem Prescottem i Michaelem Siegelem. Całość powstaje dla DNEG Feature Animatio

Co ciekawe, będzie to pierwsza animowana adaptacja wydanej w 1925 roku książki „Wielki Gatsby”. Powieść Fitzgeralda była już przenoszona na duży ekran w postaci filmów fabularnych. Najsłynniejszą jej ekranizacją była ta z 1974 roku z Robertem Redfordem i Mią Farrow w rolach głównych. W 2013 roku powstała kolejna ekranizacja, tym razem wyreżyserowana przez Baza Luhrmanna. Wystąpili w niej Leonardo DiCaprio oraz Carey Mulligan.

Wielka literatura podstawą niezwykłych animacji

Nie da się ukryć, że opowieści literackie od lat stają się podstawą filmów – również tych rysunkowych. J.R.R. Tolkien, autor niezapomnianego „Władcy Pierścieni”, zainspirował twórców animacji „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Z kolei „Ronja, córka zbójnika” to serial z legendarnej wytwórni Ghibli, który bazuje na książce Astrid Lindgren. Swego czasu ogłoszono z kolei realizację filmowej wersji książki Harukiego Murakamiego. Niezwykle oczekiwaną premierą są również „Chłopi” na podstawie powieści Reymonta – projektem zajmują się twórcy „Twojego Vincenta”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here