Studio Ghibli to jedna z najważniejszych wytwórni filmów rysunkowych. Twórcy zrzeszenie w środowisku japońskich mistrzów potrafią interpretować również klasykę europejskiej literatury. Dowód?

„Ronja, córka zbójnika”, czyli serial animowany zrealizowany na podstawie powieści Astrid Lindgren pod tym samym tytułem. Reżyserią zajął się Gorō Miyazaki, japoński architekt krajobrazu i reżyser filmów animowanych, syn legendarnego artysty, którym jest Hayao Miyazaki. W angielskiej obsadzie głosowej serialu znaleźli się m.in. Teresa Gallagher (Ronja), Kelly Adams (Birk), Rufus Hound (ojciec Ronji), Morwenna Banks (matka Ronji) oraz Gillian Anderson jako narrator całej opowieści. O czym jest to historia?

Ronia urodziła się w rodzinie zbójników, którzy swoją siedzibę mają w wielkim zamku w środku lasu. W nocy jej narodzin, piorun roztrzaskał skałę, na którym stał zamek jej ojca – Mattisa – dzieląc go na pół. Ronja dorastała w szczęśliwej atmosferze, nie zdając sobie spraw z prawdziwej profesji ojca. Pewnego dnia spotyka rudego chłopca, swego rówieśnika. Okazuje się, że to Birk – syn zbójnika Borki – śmiertelnego wroga Mattisa. Od niego dowiaduje się, że zbójcy Borki osiedlili się w drugiej połowie zamku, która od czasu pamiętnej burzy była niezamieszkała… zaintrygowani? Poznajcie dalszą część historii!

A dla wszystkich fanów azjatyckiej sztuki wizualnej – prawdziwa perełka. Zobaczcie nieśmiertelne dzieła japońskiej animacji – 64 filmowe perełki z lat 1917-1941!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here