Świat przyszłości fascynuje, ale i przeraża. Dowody znajdziemy w fantastyce naukowej…. „The Rain” to pierwszy film Tomka Bagińskiego, który w 1998 roku stał się dla niego swoistą przepustkę do pracy w Platige Image.

Opracowana w siermiężnych warunkach animacja jest efektem nie tylko niezwykłej wyobraźni, umiejętnego wykorzystywania popkulturowego dziedzictwa, ale również pasji tworzenia. Swój film Bagiński realizował bowiem po godzinach w pracowni architektonicznej Politechniki Warszawskiej, na której studiował architekturę.

W czasie pierwszych minut przenosimy się sugestywnej przestrzeni, która mogłaby stanowić scenerię „Łowcy androidów”. Samotny mężczyzna, refleksyjna muzyka, miejska dżungla… To jednak pierwszy etap podróży. Bo potem przenosimy się w inną przestrzeń – oglądamy podłączonego do symulatora człowieka, który widzi miejsca poza czasem, pomiędzy miejscami. Słowem – „Matrix”. Cyberpunk pozostaje niezwykle inspirującą konwencją, o czym świadczy choćby nowa wersja „Akiry”.

Surowa, oszczędna forma filmowego przedstawienia, nie umniejsza wartości dzieła Tomasza Bagińskiego, który swego czasu pracował nad odtworzeniem mitologicznych początków pierwszych Słowian. Miejmy nadzieję, że plotki mówiące o „Wiedźminie” nie pozostaną bez pokrycia… póki co – zobaczcie „The Rain”!

Grafiki wykorzystane w materiale odsyłają nas do wirtualnego świata „Cyberpunk 2077”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here