Świat przyszłości fascynuje, ale i przeraża. Dowody znajdziemy w fantastyce naukowej…. „The Rain” to pierwszy film Tomka Bagińskiego, który w 1998 roku stał się dla niego swoistą przepustkę do pracy w Platige Image.


Opracowana w siermiężnych warunkach animacja jest efektem nie tylko niezwykłej wyobraźni, umiejętnego wykorzystywania popkulturowego dziedzictwa, ale również pasji tworzenia. Swój film Bagiński realizował bowiem po godzinach w pracowni architektonicznej Politechniki Warszawskiej, na której studiował architekturę.

 

W czasie pierwszych minut przenosimy się sugestywnej przestrzeni, która mogłaby stanowić scenerię „Łowcy androidów”. Samotny mężczyzna, refleksyjna muzyka, miejska dżungla… To jednak pierwszy etap podróży. Bo potem przenosimy się w inną przestrzeń – oglądamy podłączonego do symulatora człowieka, który widzi miejsca poza czasem, pomiędzy miejscami. Słowem – „Matrix”. Cyberpunk pozostaje niezwykle inspirującą konwencją, o czym świadczy choćby nowa wersja „Akiry”.

Surowa, oszczędna forma filmowego przedstawienia, tylko pogłębia wartoścć dzieła Tomasza Bagińskiego. Zobaczcie „The Rain”!

Grafiki wykorzystane w materiale odsyłają nas do wirtualnego świata „Cyberpunk 2077”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here