Najmilsi! Wasze świąteczne wspomnienia wywołały niezwykłe wzruszenie! Bez wyjątków. Cudownie było zapoznać się z tym, w jaki sposób celebrujecie ten niezwykły czas. Najbardziej urzekły mnie zaś następujące refleksje…

KasiaNiezmiennie od ponad 30 lat Święta kojarzą mi się z komiksem Spider-manem 12/91 kultowego TM-Semic.

NyankovMoim christmass pleasure od lat jest pierwsza część przygód upadłego tajnego gliniarza w klimatach noir a mianowicie Max Payne. Dlaczego? Niech zadziała tutaj cytat z Polskiej wersji czytany przez Radzia Pazurę – „Śnieg sypał się z nieba jak konfetti na diabelskiej paradzie”.

KajetanZe świętami Bożego Narodzenia najbardziej kojarzy mi się klasyczna Disneyowska adaptacja „Opowieści Wigilijnej” Dickensa z 1983 roku. W roli Ebenezera Scrooge’a występuje moja absolutnie ulubiona komiksowa postać – Sknerus McKwacz.

Mirka„Ekspres polarny” autorstwa Chris’a Van Allsburg. Wspomnienie tej książki wywołuje u mnie ten sam, od wielu lat dziecięcy uśmiech na twarzy… Pamiętajmy, że „magia świąt zależy przede wszystkim od naszego podejścia. Dopóki w nią wierzymy, ona będzie istnieć”.

SkylookerOd dzieciństwa, dzięki mojej odwiecznej miłości do popkultury, z tematyką świąteczną kojarzy mi się komiks „Lobo – Paramilitarne Święta Specjalne” wydany całe wieki temu jako jedno z wydań specjalnych przez nieodżałowane TM-Semic. To nie jest zwyczajna przelukrowana opowieść o Mikołaju i elfach.

NatanOd tego roku ze świętami kojarzyć będzie mi się film animowany „Klaus” jaki niesamowicie dobrze ujął istotę świąt, by wbrew wszystkim podziałom postarać się pogodzić i sprawiać innym uśmiech na twarz.

Serdecznie dziękuję za udział wszystkim konkursowiczów! Gratuluję zwycięzcom, a dla pozostałych zwycięzców mam świetne wieści – noworocznie szykuje się kilka niespodzianek, w których nie będzie brakować nagród! 😉 Osoby wyróżnione proszę o kontakt przez adres pananimacja@gmail.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here