„Amelia i Kuba” to fenomenalna seria dla dzieci, której autorem jest Rafał Kosik, prawdziwy specjalista od prozy gatunkowej. Historia zapoczątkowana w książce „Godzina duchów” jest rozwijana o coraz to nowe tomy publikowane przez wydawnictwo Powergraph. Najnowsza część przygód nastoletnich bohaterów, czyli „Mgliste podejrzenia”, to wyjątkowa przygoda, w której nauka łączy się z rozrywkową formułą.

„Amelia i Kuba” – przygoda (nie tylko) dla najmłodszych

Rafał Kosik, uznany twórca literatury fantastycznej, który sprawił, że polskie nastolatki masowo czytają bestsellerową serię „Felix, Net i Nika”, postanowił zachęcić do czytania trochę młodszych. „Amelia i Kuba” to w istocie przygoda seria, w której detektywistyczne wątki (odkrywanie fabularnych tajemnic) łączą się z uniwersalnymi emocjami (poczucie przyjaźni), a także z wyjątkowymi motywami (poszukiwanie prawdy o otaczającej nas rzeczywistości). Dzięki tym wszystkim elementom jest to seria, która może naprawdę łączyć pokolenia – wrażliwych dzieci oraz ich rodziców i opiekunów.

 

„Godzina duchów” – otwarcie bram do fantastycznego świata!

Czas poznać tytułowych bohaterów serii „Amelia i Kuba”! Jedenastolatkowie Amelia i Kuba oraz ich rodzeństwo – superinteligentny dziesięcioletni Albert i zwariowana sześciolatka Mi sprowadzają się na nowe osiedle. Amelia myśli, że Kuba jej nie lubi. Kuba myśli, że Amelia go nie lubi. Oboje są w błędzie. Dwa różne spojrzenia na tę samą historię. Dla dziewczyn i dla chłopaków. Dla chłopaków i dla dziewczyn. Dla wszystkich. Bo czasem warto się zastanowić, co myśli i czuje drugi człowiek, każdy przecież widzi ten sam świat w inny sposób…

Oryginalne światotwórstwo, czyli doskonała zabawa konwencją

Rafał Kosik z niebywałą swadą – wyczuwalną lekkością i naturą skłonnością do gawędziarstwa – potrafił określić absolutnie fantastyczny świat. Podobnie jak za sprawą serii „Felix, Net i Nika”, tak również na kartach przygód „Amelii i Kuby”, bawi się formą literatury gatunkowej, aby przedstawić nam unikatowy obraz fantastycznych motywów.

„Mgliste podejrzenia” – fascynujące zagadki, przystępna nauka, wielka przygoda

Jak każda z serii książek Rafała Kosika Amelia i Kuba. Mgliste podejrzenia łączy w sobie doskonałe (także dla rodziców!) poczucie humoru, fascynujące przygody młodych bohaterów i mądre przesłanie. Autor pokazuje, jak w epoce błyskawicznie rozpowszechniających się plotek i nieprawdziwych informacji radzić sobie z tym, co niezrozumiałe. Warto uczyć małych czytelników, aby krytycznie podchodzili do sensacyjnych hipotez i poszukiwali zawsze racjonalnych wyjaśnień.

Tytułowi bohaterowie „Amelii i Kuby” muszą zmierzyć się z emocjonalnym wyzwaniami, a także sekretami na pograniczu nauki i fantastyki. Przed czytelniczkami i czytelnikami wielka dawka egzotyki, tajemnic, przygód, kłopotów, uczuciowych komplikacji i niezawodnego humoru! Dajcie się wciągnąć w wir przygody, razem z bohaterami serii „Amelia i Kuba”!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here