„Felix, Net i Nika” to prawdziwy fenomen na polskim rynku książki. Bestsellerowa seria Rafała Kosika łączy w sobie najlepsze cechy literatury gatunkowej – science-fiction oraz powieści przygodowej – przynosząc kosmiczną radość z lektury. „Felix, Net i Nika oraz Zero Szans”, czyli jedna z ostatnich książek z serii, to zupełnie nowy rozdział osadzony jednak w dobrze znanej historii. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Powergraph.

Nowa rzeczywistość, czyli odcienie fantastyki

Bohaterami książek z serii „Felix, Net i Nika” jest trójka przyjaciół ucząca się w jednym z warszawskich gimnazjów. Felix jest młodym wynalazcą, Net znakomicie zna się na komputerach, a Nika ma zdolności paranormalne. Ich niestrudzonym towarzyszem jest zaś Manfred, program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Podczas swoich przygód młodzi bohaterowie napotykają wiele trudności i niebezpieczeństw, ale siła ich przyjaźni i nadzwyczajne umiejętności pomogą im wyjść cało z największych opresji.

„Felix, Net i Nika oraz Zero Szans” to już 16 tom z serii, w którym bohaterowie tym razem wyruszają na szaloną wyprawę na drugi koniec świata. Czy ich mission imposible ma jakiekolwiek szanse powodzenia?

„Felix, Net i Nika oraz Zero Szans” – emocje, które kształtują charaktery

Rafał Kosik z niebywałą swadą – wyczuwalną lekkością i naturą skłonnością do gawędziarstwa – potrafił określić absolutnie fantastyczny świat. „Felix, Net i Nika” to seria, która jest nasączona uniwersalnymi emocjami (bynajmniej nie tylko zrozumiałych dla nastolatków), które wiążą się z dojrzewaniem do określonych ról. Córki czy syna, ojca i matki, przyjaciela i ukochanego/ukochanej. Jednak to nie wszystko. Bo wspomniany twórca przy pomocy literatury gatunkowej dzieli się wiedzą o otaczającym świecie.

Podróże na kres świata, czyli naukowe sekrety i czysta fantastyka

Tytułowi bohaterowie „Felix, Net i Nika oraz Zero Szans” muszą zmierzyć się z emocjonalnym wyzwaniem, a także sekretami na pograniczu nauki i fantastyki.

Pretekstem staje się poszukiwanie zaginionego samolotu z tajemniczym ładunkiem. Rozpoczyna się śledztwo, w którym istotnym będzie intelekt i wrażliwość, życiowa zaradność, ale też hart ducha, czyli wszystko na co zawsze wskazuje Rafał Kosik w swoich młodzieżowych książkach.

„Felix, Net i Nika oraz Zero Szans” to literackie doświadczenie i emocjonująca podróż na kres świata. Tym razem będziemy mieć szansę, aby odwiedzić daleką Azję – konkretnie Bangkok, Sajgon. Rzeczywistość jest dookreślona przez niesamowicie intrygującą fabułę, w której pojawią się zarówno przedstawiciele yakuzy, a także gang mnichów. Z jednej strony eleganckie hotele i niemalże futurystyczny świat, z drugiej zaś ruiny zagubionych w dżungli świątyń.

Przed czytelniczkami i czytelnikami wielka dawka egzotyki, tajemnic, przygód, kłopotów, sercowych komplikacji i niezawodnego humoru! Czasem od naszych małych decyzji zależy bardzo dużo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here