Wojtek Drewnika, historyk z wykształcenia, prowadzący popularny kanał na YoTtube Historia bez cenzury, powraca z zupełnie nową książką! „Ludzie to idioci”, czyli już siódmy tom cyklu książek popularnonaukowych, to prawdziwa uczta dla fanów opowieści o absurdach, historycznych ciekawostkach, a także spiskowych teoriach dziejów. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Znak Horyzont.

Szalona nauka o świecie – „Historii bez cenzury”

Historia bez cenzury to seria humorystycznych filmików przybliżających dzieje Polski oraz świata w absolutnie nieszablonowy sposób. Od 2016 Drewniak rozpoczął wydawanie powiązanych z kanałem książek historycznych. Najnowsza odsłona cyklu, a więc „Ludzie to idioci”, gwarantuje nie tylko sporą dawkę wiedzy, ale również rozrywkę, która wiąże się z odkrywaniem sekretów cywilizacji.

Czarna śmierć, Ku Klux Klan, UFO, czyli sekrety zapisane w nowej Historii bez cenzury

Nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji, czyli – innymi słowy, nawiązując do legendarnego skeczu grupy Monty Pythona – historia potrafi zaskakiwać na każdym kroku! Skąd pomysł, żeby opowiedzieć o tym, że „Ludzie to idioci”?

Były już przecież „Świry u władzy” czy „Polskie koksy”, a teraz głos w książce oddano najbardziej szalonym/niezrównoważonym/nieodpowiedzialnym (niepotrzebne skreślić) postaciom ze światowej historii. Ludzie to idioci to opowieści, które zaskakują i bawią, szokują, ale też prowokują do najbardziej fundamentalnego pytania: Jakim cudem ludzkość nadal istnieje?

„Ludzie to idioci” – odkrywać sekrety cywilizacji

Bo w książce „Ludzie to idioci” przeczytamy z jednej strony o „naukowych” eksperymentach nazistowskich badaczy, a z drugiej o piwie, psie i cukierni jako pretekście do wojny. Spory rozstrzał! Wojciech Drewniak zaproponował jak zwykle zestaw niesamowitych ciekawostek, które podszyte są ciętym humorem. To dodatkowa wartość, którą docenia się w trakcie lektury.

Najbardziej szokujące momenty w historii

Walka o Złoty Stolec, kobieta rodząca króliki, koszmarne lewatywy, a więc szalona historia medycyny. Innymi słowy – czy Wojtek Drewnika ma prawo być jeszcze czymkolwiek nas zaskoczyć? Absolutnie tak! Każdy tom to zestaw anegdot, za sprawą których zupełnie inaczej patrzymy na historię. Zarówno starożytność i średniowiecze, jak również XX wiek. Bo „Ludzie to idioci” stanowią podróż przez wieki, w których szokuje wymiar i skala głupoty, a także kontekst kulturowy, który ze znawstwem wyjaśnia autor.

Przekonajcie się, że „Ludzie to idioci”

Bezkompromisowy styl, absurdalny humor, czysta wiedza i niesamowita rozrywka. „Ludzie to idioci”, najnowszy tom z cyklu Historia bez cenzury to właśnie połączenie wspomnianych elementów. A co znajdziemy w czasie lektury? Choćby… „Zwierzęce wojny – opowieść o Emu i Psie z rozdziału „A komu to potrzebne? – głupie wojny”. Sposoby na leczenie „robaków z zębów” oraz robale i nieczęste mycie z rozdziału „Zupa z trupa, krem ze stolca, straszne bóle, krew cieknąca…”. Ruch wolnomularski, następca Mahometa i Ku Klux Klan z rozdziału „Haszysz, rasizm i sam diabeł – tajne stowarzyszenia”. Zaintrygowani? Zapoznajcie się z książką!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here