„Bajka na końcu świata” to post-apokaliptyczna seria komiksowa dla najmłodszych autorstwa Marcina Podolca, jednego z najzdolniejszych polskich twórców komiksów i animacji. Graficzna opowieść opublikowana przez wydawnictwo Kultura Gniewu stała się podstawą animowanego serialu wyprodukowanego przez studio animacji EGoFILM we współpracy z Yellow Tappir Films. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się dokładnie 1 czerwca o godzinie 19:00, a więc w Dzień Dziecka, na kanale YouTube EGoFILM.

Podstawą animowanej produkcji jest seria komiksowa autorstwa Marcina Podolca, jednego z najzdolniejszych polskich twórców komiksów i animacji, który podkreśla, że „Bajka na końcu świata” to jedno z najważniejszych dzieł w jego dotychczasowej karierze.

„Przyznam szczerze, że „Bajka na końcu świata” stanowi – póki co – projekt mojego życia i obok filmu „Dokument” najbardziej osobistą rzecz, jaką zrobiłem. Bardzo się cieszę, że udało mi się domknąć komiksową część w stylu, który przypadł do gustu czytelnikom. Teraz jestem ciekawy, co wydarzy się z „Bajką…” w formie serialu animowanego – podkreśla Marcin Podolec, autor komiksu, który ukazał się nakładem Kultury Gniewu.

 

„Bajka na końcu świata” to opowieść, w której centrum znajduje się Wiktoria i Bajka – dziewczynka i jej wierna, czworonożna przyjaciółka. Nietypowy duet wyruszył z niezwykłą misją, aby odnaleźć rodziców. Mijają dymiące kratery, wymarłe lasy i gruzowiska, a kierunek wyznaczają im tajemnicze światła na niebie. Świat po wielkim wybuchu to zdecydowanie nie najlepsze miejsce dla dziewczynki i psa…

 

Pomysłodawczynią projektu filmu „Bajka na końcu świata” jest producentka i właścicielka studia EGoFILM – Ewelina Gordziejuk. Koordynacją produkcji z ramienia EGoFILM zajmuje się również Paulina Talarska.

Reżyserem pilotażowego odcinka jest Kacper Zamarło, który wraz z Marcinem Podolcem opracował również scenariusz. Filmowiec podkreśla, że serial doskonale oddaje założenia produkcji, która naprawdę łączy pokolenia.

„Kino familijne to w moim rozumieniu odpowiedź na oczekiwania szerokiego grona odbiorców – kino, które zapewnia emocje zarówno młodszym, jak i starszym widzom, a tym samym łączy pokolenia. „Bajka na końcu świata” jest dla mnie opowieścią o woli przetrwania, niezłomności w najtrudniejszych chwilach i o konsekwentnym dążeniu do celu…” – podkreśla reżyser serialu.

 

Przedpremierowy pokaz pilotażowego odcinka serialu zaplanowano na kanale EGoFILM na YouTubie w Dniu Dziecka, 1 czerwca, o godzinie 19:00.

O EGoFILM:

EGoFILM skupia się na filmowych adaptacjach literatury, produkując seriale, filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe. Wśród naszych produkcji znajdują się adaptacje bestsellerowych książeczek „Pucio” czy „Kicia Kocia”, która znalazła się na 1 miejscu w boxoffice!

Studio produkuje serial pt.,,Kajko i Kokosz”- pierwszą polską produkcję animowaną Netflix Originals, która znalazła się na 1 miejscu w Polsce w rankingu Netflixa. Rozpoczęliśmy także prace nad adaptacją filmową kultowego komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”.

Z myślą o dzieciach studio od lat prowadzi liczne warsztaty w Polsce ,, Animacja dla każdego”, gdzie uczestnicy poznają tajniki filmowego świata.

Produkcje studia zostały nagrodzone m.in. na takich festiwalach jak: Etiuda&Anima, Festiwal Animator, Tarnowska Nagroda Filmowa, O!pla, The Hiroshima International Film Festival

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here