Uwielbiana przez tysiące widzów w Polsce seria „Kicia Kocia” z wizytą w Islandii! Najnowsza część serii, obejrzanej przez ponad pół miliona widzów w Polsce, od 17 grudnia w kinie Bio Paradis w Rejkiawiku! W ramach edukacji Polonii zamieszkującej Islandię, twórcy serii przeprowadzą warsztaty z historii powstania animacji w szkołach oraz przedszkolach.

„Kicia Kocia pod choinkę” w kinie Bio Paradis od 17 grudnia.

Seria o przygodach Kici Koci to bestseller wydawnictwa Media Rodzina. Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej zostały wyprodukowane przez polskie studio EGoFILM. Animacje te są świetną okazją dla dzieci do nauki cennych lekcji życiowych, ale także na wspaniałą rozrywkę. Głównymi bohaterami historii są mała, bystra kotka oraz jej przyjaciele. Perypetie Kici Koci nie tylko bawią, ale także uczą maluchy i dzieci wielu przydatnych czynności i zachowań. To właśnie dzięki połączeniu wspaniałych historii Anity Głowińskiej oraz świetnej pracy animatorów i scenarzystów „Kicia Kocia” podbija coraz więcej serc dzieci i ich rodziców. „Kicia Kocia pod choinkę” w kinie Bio Paraids od 17 grudnia!

Wielki sukces „Kici Koci”

Seria animacji o przygodach Kici Koci została już obejrzana przez ponad pół miliona widzów w setkach kin w Polsce. Pierwsze dwie części serialu „Kicia Kocia” są dostępne również w serwisie streamingowym Netflix, gdzie zajmują pierwsze miejsce wśród najczęściej oglądanych seriali w Polsce! Najnowsza część serii jest wyświetlana w kinach studyjnych oraz multipleksach w Polsce, a premierowo zagości na ekranie kina Bio Paradis w Rejkiawiku 17 grudnia!

Kim są twórcy animowanej „Kici Koci”?

Za produkcję serialu „Kicia Kocia” odpowiada studio animacji EGoFILM, które koncentruje się na produkcjach filmowych dla najmłodszych oraz krótkometrażowych produkcjach artystycznych, tworząc nowatorskie projekty.

Studio specjalizuje się w tworzeniu adaptacji literatury, realizując liczne seriale animowane i filmy krótkometrażowe. Wśród produkcji studia znajdują się m.in. seriale: ,,Pucio”, ,,Wiking Tappi”, ,,Żubr Pompik”  czy filmy krótkometrażowe m.in. ,,Książę w cukierni” Katarzyny Agopsowicz, ,,Asiunia” na podstawie książki Joanny Papuzińskiej. Studio pracuje nad adaptacją komiksu Tomasza Samojlika, filmem pełnometrażowym ,,Ryjówka Przeznaczenia”. Rozwija również projekt w oparciu o kultowy komiks Henryka Jerzego Chmielewskiego „Tytus, Romek i A’Tomek. Studio wyprodukowało serial pt: ,,Kajko i Kokosz” – pierwszą polską animację Netflix Originals, która była numerem 1 na liście przebojów platformy.

Twórcy serii „Kicia Kocia” przeprowadzą warsztaty z animacji w Islandii

Na zaproszenie Ambasadora Polski w Islandii oraz działaczy prospołecznych zamieszkujących Islandię reprezentowanych przez P. Adama Calickiego, twórcy serii przeprowadzą warsztaty z animacji w szkołach oraz przedszkolach na Islandii.

Realizatorzy projektu posiadają kilkunastoletnie doświadczenie w organizowaniu i przeprowadzaniu podobnych zadań projektowych, przeprowadzając zajęcia nie tylko z dziećmi i młodzieżą z polskich szkół, osobami wykluczonymi i osobami powyżej 60 roku życia, ale także z młodzieżą upośledzoną umysłowo i niepełnosprawną ze specjalnych ośrodków oraz z podopiecznymi domów dziecka. Warsztaty poprowadzi Eugeniusz Gordziejuk, który bezpośrednio uczestniczył w produkcji 242 tytułów filmowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Został odznaczony odznaką honorową przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Współpracował z najwybitniejszymi twórcami filmu animowanego, między innymi Janem Lenicą i Andrzejem Barańskim. Laureat nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przyznanej w kategorii „edukacja młodego widza”. Odznaczony medalem GLORIA ARTIS za zasługi dla kultury polskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here