„Gra o tron” to jeden z największych hitów telewizyjnych ostatnich lat. Serial na podstawie cyklu fantasy George’a Martina już wkrótce może zostać rozwinięty o kolejne superprodukcje. Tym razem zrealizowane w formie animacji. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się jeszcze w styczniu 2021 roku. Teraz głos w sprawie zabrał ponownie amerykański twórca literackiej „Pieśni lodu i ognia”.

Amerykański mistrz ogłasza animacje z uniwersum „Gry o tron”

George R.R. Martin, znany zarówno za sprawą swojej twórczości, jak również znajomości gatunku jako fan, na swoim oficjalnym blogu podzielił się opinią na temat serialu „Niebieskooki samuraj”. Przy okazji ogłosił, że w planach jest szereg animowanych projektów ze stworzonego przez niego świata.

„Niebieskooki samuraj” to zupełnie osobna, naprawdę unikatowa historia. Nawet jeśli na co dzień nie oglądacie animacji, dajcie szansę temu serialowi. Jest absolutnie świetny. Jeśli lubicie moje projekty, myślę, że się „Niebieskooki samuraj” przypadnie Wam do gustu – napisał George R.R. Martin na swoim blogu. Później amerykański literat zajął stanowisko na temat nowych projektów ze świata Westeros.

Pierwsze szczegóły o nowych filmach i serialach George’a R.R. Martina

Tak się składa, że HBO i ja mamy własne animowane projekty rozgrywające się w świecie „Pieśni lodu i ognia”. Żaden z nich nie dostał jeszcze zielonego światła, ale myślę, że kilka z nich jest blisko kolejnego etapu realizacji” – zdradził autor literackiego pierwowzoru serialu „Gra o tron”.

Co więcej, Martin ujawnił, że początkowo rozwijane były cztery animowane spin-offy Gry o tron”. Dwa z nich tymczasowo trafiły jednak na półkę”, jak wyjaśnił pisarz. Do dwóch, które się ostały, dołączył jednak trzeci, pierwotnie pomyślany jako serial aktorski.

Przenieśliśmy Nine Voyages”, nasz serial o legendarnych wojażach Węża Morskiego, do świata animacji. To ruch, który w pełni popieram. Budżetowe ograniczenia uczyniłyby wersję aktorską zaporowo drogą. Połowa serialu rozgrywa się na morzu i co tydzień trzeba by stworzyć nowy port” – tłumaczy Martin. To cały świat. Obecnie mamy zdecydowanie większą szansę pokazania go w formie animacji. Na chwilę obecną mamy więc w przygotowaniu trzy seriale animowane…” – podkreśla autor bestsellerowego cyklu książek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here